Slam, session jam i malarskie improwizacje

DROGI KONTRKULTURY
20.03, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

W nieco odmienionej formie i treści, ale wciąż w lekkiej kontrze – Drogi Kontrkultury powracają. Pobudzą alternatywny potencjał twórczy, któremu damy ujście “na gorąco”, bo przed nami potrójna improwizacja, czyli emocje w działaniu. 

Wstęp wolny

Do tej pory zapraszaliśmy gości, którzy opowiadali o zjawiskach związanych z kontrkulturą, którą tworzyli, albo w której  uczestniczyli. Rozmawialiśmy o hippisach, punkach, koncertach i performansach, oglądaliśmy dokumenty. Wydaje się, że poczuliśmy ducha tamtych czasów.

Zeszłoroczny cykl spotkań na rubieżach kontrkultury zakończyliśmy slamem poetyckim wkomponowanym w program II Suwalskiej Stachuriady. Okazało się, że slam może być wspaniałą formą sprzeciwu wobec rzeczywistości, a tym samym wpisywać się w tematykę Dróg Kontrkultury.

kontrkultura_700x100

Proponujemy więc nowatorskie działanie twórcze oparte na pobudzaniu potencjału kreatywnego lokalnych artystów i osób z predyspozycjami artystycznymi. Zapraszamy zarówno twórców, jak i zainteresowanych odbiorem sztuki. Co od tej pory miałoby się dziać w ramach Dróg Kontrkultury? Trzy rzeczy:

  • slam, kabaret, standup, wielka improwizacja słowna!
  • jam session (max 40 minut, z zaproszonymi muzykami),
  • malowanie obrazów przez dwóch artystów jednocześnie do muzyki z jam session.

Podczas każdego spotkania będziemy rejestrować to, co będzie się działo. Slamerów w akcji już widzieliśmy. Większość z nas była kiedyś na jam session. Być może są wśród nas szczęśliwcy, którzy widzieli jak artysta “na gorąco” przenosi natchnienie na obraz. Ale czy ktoś uczestniczył w tych trzech rzeczach naraz?

Rozmach spontanicznego działania nie kłóci się z wrażliwością, szczególnie, że publiczność obserwująca cały proces ma niepowtarzalną szansę doświadczyć przeżyć artysty – ekscytacji i niepewności towarzyszącej procesowi tworzenia.

Roczną akcję zwieńczy multimedialna wystawa (planowana na 2016 r). Co ważne – artyści biorą udział w akcji bez gratyfikacji finansowej.

W związku z przejściem idei w stan realizacji zapraszamy tych, do których pomysł przemawia:

  • slamerzy, tekściarze, improwizatorzy, kabareciarze i specjaliści od standupów – zgłaszajcie się na „slam”, będzie maksymalnie 7 minut na występ. Żadnych więcej regulacji!!!
  • wybierający się na slam jako widzowie  – weźcie ze sobą książkę/książki; możecie obdarować nią/nimi najlepszego lub najgorszego Waszym zdaniem slamera, w zależności od tytułu, treści, stanu dzieła może stanowić czytelny wyraz emocji, jakie w was wzbudził obdarowany,
  • muzycy – nieistotne na czym gracie i czy macie swój instrument, postaramy się pomóc w zapewnieniu instrumentu, a nawet dokooptowaniu składu dla zwiększenia poziomu ekspresji,
  • malarze, rysownicy, osoby z talentem i intuicją – podejmijcie wyzwanie, stańcie na 40 minut przy blejtramie na malarskie jam session; zapewnimy Wam „środki wyrazu” (pędzle, podkład, farby, itp.).

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: pawel.bydelski@soksuwalki.eu; kogo nie zmieścimy w programie pierwszego spotkania, wciągniemy w kolejne – już 19 czerwca, 4 września, 4 grudnia 2015 r.

Spotkanie poprowadzi Paweł Bydelski.

afisz_drogi_kontrkultury_marzec-2015

anime porn

Kategoria: Archiwum