Siła braci. PECTUS w Suwałkach

Siłą Pectusa są ich przeboje. Nienachalne i dalekie od natrętnej krzykliwości. Takie, które kiedy zapadną w pamięć, towarzyszą fanom przez lata. Dlatego choć biorą “Życie na dystans”, w Suwałkach wystąpią specjalnie “Dla Ciebie” i zabiorą na spacer po “Barcelonie”. Nie będzie to “Jeden moment”, czekają nas “Oceany” świetnej muzyki. 

Sobota, 11.08.2018, godz. 20:30 
ul. Kościuszki / ul. Mickiewicza

scena na ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja
wstęp wolny |
po koncertach plenerowych odbędzie się pokaz sztucznych ogni

Pectus powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie. Zespół tworzą czterej bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. Kariera zespołu nabrała tempa po zdobyciu Słowika Publiczności podczas Sopot Festival w 2008 roku. Piosenki takie jak “To , co chciałbym Ci dać”, „Barcelona”, „Oceany” czy „Szkoła marzeń” na stałe zagościły w polskich stacjach radiowych. Zespół spędził miesiące w trasie koncertowej, na której można było ich usłyszeć w duetach z największymi gwiazdami kobiecej sceny muzycznej m.in. z Kayah, Urszulą, Patrycja Markowską czy Marylą Rodowicz. W Suwałkach muzycy wystąpią sami, możemy jednak spodziewać się niezapomnianych doznań muzycznych. 

Pierwszym wielkim przebojem zespołu była piosenka, “To, co chciałbym Ci dać”, która powstała we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka była jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych w Polsce. W sierpniu PECTUS doceniła sopocka publiczność nagradzając grupę Słowikiem Publiczności Sopot Festiwal 2008. To był moment przełomowy w karierze braci Szczepaników, ogólnopolski sukces nadał ton dalszym działaniom, a kariera zespołu nabrała tempa. Artyści rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem PECTUS, której ukazała się 2 1007 roku. W kolejnych latach zespół z sukcesem koncertował w całej Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Powstały takie albumy jak: Stos Praw (2010), Siła Braci (2013), Kobiety (2015), czy Kolędy przy kominie (2016).  Artyści chętnie udzielają się również w innych projektach muzycznych.

Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Złotą Płytę za debiutancki album Pectus (2009), Super Jedynkę w kategorii Super Zespół (2013, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu), Złote Płyty za albumy Siła Braci (2013), Muzyka z Serca (Kalendarz Dżentelmeni 2014), Kobiety (2016).

Ale to wszystko nie miałoby sensu bez uzależnienia od melodii, o którym tak często wspomina lider zespołu, Tomasz Szczepanik.

Wszystkie brzmienia podporządkowane są melodiom, melodie są najważniejsze, wystarczy otworzyć uszy i serca, by je przyjąć.
Siłą Pectusa są ich przeboje. Nienachalne, dalekie od natrętnej krzykliwości – raczej takie, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przed lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Gościem specjalnym najnowszego albumu Akustycznie jest Włodek Pawlik. Album Pectus „Akustycznie”, to największe przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników, tym razem w akustycznych aranżacjach. Ideą wydania tej płyty było uchwycenie chwili, pewnej energii, interakcji pomiędzy Artystami muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. Cała płyta została nagrana na tzw. “setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat, synergię i tworzy intymny kontakt Artystów, ich żywej muzyki z Odbiorcą.

Nagrody muzyczne

 • Opolskie Debiuty 2007 (PECTUS znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)
 • Słowik Publiczności na Sopot Festival 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać” 
 • “Hit Generator” wygrana z piosenką “Jeden Moment”, 2009
 • Super Jedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu, 2009
 • Brązowa Premiera 2009 za piosenkę “Życie na dystans”
 • Złota Płyta za debiutancki album “PECTUS”, 2009 
 • Super Jedynka w kategorii “Super Zespół” (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu), 2013 
 • Super Jedynka w kategorii “Super Występ” (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu), 2013 
 • ZŁOTA PŁYTA za album “Siła Braci”, 2013
 • ZŁOTA PŁYTA za album “Muzyka z Serca” Kalendarz Dżentelmeni 2014
 • ZŁOTA PŁYTA za album “Kobiety”, 2016

Sprawdź program Jarmarku Kamedulskiego 2018 >> 

 

Kategoria: Archiwum