Shamrock z koncertem świątecznym w Filharmonii Suwałk

Jaki jest czas przed Bożym Narodzeniem? Refleksyjny i radosny. Tak jak muzyka, którą usłyszymy podczas świątecznego koncertu, na którym wystąpią Suwalska Orkiestra Kameralna i gość specjalny –  Shamrock. Rozpoczniemy klasycznie, a następnie zaprosimy Państwa do wspólnego kolędowania w folkowym, irlandzkim stylu. 

Piątek, 14.12.2018, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 30 zł / 15 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Na gości grudniowego spotkania w ramach Filharmonii Suwałk czekać będzie miła niespodzianka. Osoby, które do 6 grudnia 2018 r. kupią bilety na koncert, otrzymają od Suwalskiego Ośrodka Kultury miły upominek – płytę zespołu The Way “Raz do roku taki cud”.* Na krążku, który miał premierę w grudniu ubiegłego roku, znalazło się dwanaście utworów w ciepłym klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które jak dwanaście świątecznych dań znakomicie oddają świąteczny nastrój.

Wieczór rozpocznie Suwalska Orkiestra Kameralna wspaniałą muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, Pietro Mascagniego i Antonia Vivaldiego. Usłyszymy również starannie dobrane świąteczne utwory, które płynnie wprowadzą widzów w drugą część koncertu, w której zaprosimy Państwa do wspólnego kolędowania. 

A jaka jest Shamrockowa kolęda? Bardzo nastrojowa i radosna. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów. Zespół opracował niespotykany dotąd program artystyczny, w którym łączy tradycyjną muzykę celtycką w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi. Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat. W naszym świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki od skocznych jigów po nastrojowe ballady wplecione w nasze rodzime kolędy. W programie pojawią się takie kolędy jak: Przybieżeli do Betlejem, Skrzypi wóz, Gore gwiazdaZ narodzenia Pana, Mizerna cicha, Cicha noc oraz Shamrockowe kolędy Jeszcze nie Czas i W świąteczny dzień.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

Rozgrzewali publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji, zespół Skamp. Shamrock  kilkakrotnie prezentował się w telewizji, a także uczestniczył w wielu audycjach Polskiego Radia. Największą sławę zyskał dzięki nominacji w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk za płytę Celtic. Od tej pory członkowie zespołu pełnią rolę jurorów przy wyborze laureatów tej nagrody.

Skład: Zuzia Stankiewicz (wokal), Ewa Bogdan (skrzypce), Bernard Bogdan (gitara basowa), Wiktor Bogdan (piano, wokal), Michał Chorąży (gitara), Jerzy Puza (akordeon), Adam Tyczkowski (perkusja).

* Promocja ważna do 6.12.2018 r. lub do wyczerpania zapasu płyt. 


 

Kategoria: Archiwum