SBF 2014 w obiektywie Wojciecha Otłowskiego. Wystawa w Barze Polskim

Przy okazji VIII edycji Suwałki Blues Festival można powspominać poprzedni SBF. W Barze Polskim w Suwałkach od 4 lipca dostępna jest do oglądania wystawa fotografii autorstwa Wojciecha Otłowskiego. Na wystawę składają się zdjęcia z Suwałki Blues Festival 2014.

Od pięciu lat w jednym z festiwalowych lokali – znajdującym się przy ulicy Kościuszki 59 Barze Polskim, prezentowane są fotografie ukazujące festiwalowe Suwałki, które w lipcu zamieniają się na kilka dni w tętniące bluesem miasto. Co roku odwiedzający lokal, w czasie muzycznych śniadań czy też wieczornych koncertów, mogą przypomnieć sobie gwiazdy ubiegłych edycji festiwalu; czasem odnaleźć siebie czy znajomych na fotografiach, poczuć wyjątkowy klimat tych niezwykłych chwil.

Suwa³ki Blues Fesival 2014; Sniadania - Cheap Tobacco Suwalki Blues Fesival 2014; happening bluesowy przed SOK

Starannie dobrane zdjęcia tworzą wystawę niewielką, ale skomponowaną z wielką uwagą, oddającą nastrój, emocje, pasję wykonawców i entuzjazm odbiorców bluesa.

Suwalki Blues Festival 2014; Rob Tognoni Band Suwalki Blues Festival 2014; Ben Poole Band

Autorem zdjęć jest Wojciech Otłowski (www.wojciech-otlowski.pl), od pierwszej edycji festiwalu dokumentujący muzyczne i okołomuzyczne zdarzenia. Jego ambicją jest nie tylko przybliżenie tych gorących koncertowych dni w grodzie nad Czarną Hańczą za pomocą zdjęć; prócz tego współtworzy blog. Na stronie „Suwałki – miasto bluesa” (www.blues.suwalki.pl) znaleźć można historię Suwałki Blues Festival, fotograficzne relacje, recenzje koncertów z poprzednich edycji. Nie brakuje na niej informacji o przeszłości suwalskiej sceny bluesowej.

Suwalki Blues Festival 2014;  Nikki Hill Suwalki Blues Festival 2014; Earl Thomas

Wojciech Otłowski współpracuje z portalem „Niebywałe Suwałki” oraz „Gazetą Wyborczą”, na łamach której można znaleźć jego zdjęcia i teksty opisujące festiwalowe wydarzenia.

Suwalki Blues Fesival 2014; Ginger Baker Jazz Confusion Suwalki Blues Festival 2014; Chris Duarte Group

Od 4 lipca 2015 roku w Barze Polskim (Suwałki, ul. Kościuszki 59) prezentowana jest wystawa fotografii z ubiegłorocznej edycji Suwałki Blues Festival. Na 12 zdjęciach można zobaczyć, co działo się podczas 7. SBF!

Suwalki Blues Festival 2014; Chris Duarte Group Suwalki Blues Festival 2014; Carmine Appice (Vanilla Fudge)

Kategoria: Archiwum