Rysunki i grafiki Lecha Pycza w Galerii Jednego Obrazu

W listopadzie w Galerii Jednego Obrazu można podziwiać rysunki i grafiki Lecha Pycza. Warto zajrzeć tam podczas jesiennego spaceru po parku Konstytucji 3 Maja.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

Wstęp wolny | wystawa czynna od 1.11.2022 r. do 30.11.2022 r. 

zamów transport door-to-door >>

Lech Pycz (1951-2022) – urodził się w Ełku 12 grudnia 1951 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją – tkanina artystyczna – gobelin. W latach 1972-1978 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa i rzeźby w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Jego dyplom i specjalizacja (malarstwo w architekturze i urbanistyce) uhonorowane zostały Nagrodą Rektorską.

W latach 1978-1983 pełnił funkcję plastyka wojewódzkiego w Suwałkach. 1986 roku był inicjatorem powstania w Suwałkach Galerii “Sztuka Polska”. Pracował i współpracował jako redaktor graficzny w tygodnikach regionalnych (Kresy, Tygodnik Północny, Krajobrazy). 

W 1988 rok otrzymał status Rzeczoznawcy MKiS w dziedzinie malarstwa i grafiki współczesnej.

Od 1992 roku był nauczycielem na profilu plastycznym w II LO w Suwałkach. Jego absolwenci studiują na renomowanych uczelniach artystycznych w kraju, Europie i USA.

W latach 1955-1999 pracował z młodzieżą niepełnosprawną w WTZ w Suwałkach, zdobywając główne nagrody na przeglądach krajowych i międzynarodowych. W 1999 roku otrzymał indywidualną Nagrodę Ministra MKiS za sukcesy z pracą z w/w młodzieżą.

Artysta uprawiał następujące techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, grafikę warsztatową, mozaikę, tkaninę, witraż, projektowanie wnętrz i mebli, medalierstwo, wystawiennictwo i typografię.

Wykonał wiele dzieł na terenie regionu i kraju, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia. Brał udział w plenerach krajowych i międzynarodowych, wystawiał swoje prace cyklicznie w galeriach regionalnych krajowych i zagranicznych.

Realizacji przestrzenne pomników, mozajek, wnętrz użytkowych, płaskorzeźb odlanych w brązie, medali okolicznościowych, elementów małej architektury, malarstwa n szkle oraz innych realizacji autorskich są prezentowane w specjalistycznych katalogach plastycznych.

 

Wystawę będziemy mogli podziwiać do 30 listopada  2022.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące