Rycerze i rycerki poszukiwani. Nowe zajęcia rycerskie w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury ma tę moc, że może zmieniać się w najróżniejsze przestrzenie, nawet te z dawnych czasów. A gdyby stał się średniowiecznym zamkiem Zawiszy Czarnego? Potrzebujemy tylko rycerzy i rycerek. W programie nowych zajęć m.in. szermierka historyczna, średniowieczne gry planszowe i o wiele więcej. Zapraszamy na spotkania organizacyjne 8 i 10 października.

8 i 10.10.2019, godz. 16.30 i 18.30
sala 2.24, II piętro

Poszukujemy dzielnych mężów oraz wyjątkowych niewiast na zajęcia rycerskie. Jeśli chcesz aktywnie i interesująco spędzić czas, biegle władać mieczem lub piórem, interesuje cię historia, jej ciekawostki, dzieje nieznane z książek szkolnych, rekonstrukcja historyczna, archeologia, fascynują dawne ubiory i rzemiosła, pasjonują cię gry planszowe i rpg lub bliska jest ci kultura Polski i Suwalszczyzny i jesteś gotowy przeżyć przygodę, zapraszamy!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 10. roku życia oraz młodzieży i dorosłych. Spotkania mają charakter ogólnorozwojowy i promują zarówno sprawność fizyczną, jak i wiedzę historyczną oraz różnorodne aspekty kultury społecznej, artystycznej i duchowej średniowiecza.

Do końca roku uczestnicy zajęć poznają różnorodne aspekty kultury społecznej, artystycznej i duchowej średniowiecza (wybrane tematy: średniowieczny ubiór i życie codzienne; zwyczaje i obyczaje; średniowieczne gry planszowe, zabawy, tańce i formy spędzania czasu; kaligrafia; różne rzemiosła), a także nauczą się trudnej sztuki rycerskiej szermierki.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych (10-14 lat, 15 lat +), dwa razy w tygodniu. W co drugim tygodniu będą to dwa razy zajęcia z szermierki historycznej, a w pozostałych tygodniach jeden raz z szermierki historycznej, i jeden raz dotyczące różnych innych aspektów historii i kultury materialnej, społecznej i duchowej średniowiecza (m.in. średniowieczny ubiór i życie codzienne; zwyczaje i obyczaje; średniowieczne gry planszowe, zabawy, tańce i formy spędzania czasu; kaligrafia; różne rzemiosła). Cykl zajęć zakończy pokaz nabytych umiejętności.

Najbardziej aktywni i spełniający warunki będą mogli przystąpić do grupy rekonstrukcyjnej, zakwalifikować się do wyjazdu na Bitwę pod Grunwaldem, obozować w obozie historycznym, uczestniczyć w atrakcjach, z bliska obejrzeć inscenizację bitwy, a w przypadku nieletnich wziąć udział w grunwaldzkim turnieju bojowym dla niepełnoletnich (wyjazd wiąże się z dodatkowym kosztem).

Planowane terminy zajęć: wtorki i czwartki, godz. 16:30-18:00 grupa 10-14 lat i godz. 18:30-20:00 grupa 15+ oraz dorośli.

Spotkania informacyjne:

 – 8 października (Suwalski Ośrodek Kultury, sala 2.24, godz. 16.30 i 18.30) 
 – 10 października (SP nr 11, ul. Szpitalna 66, godz. 16.30 i 18.30).

Koszt uczestnictwa w zajęciach: 35 zł od osoby za miesiąc. Liczba miejsc ograniczona

Szczegółowe informacje i zapisy:
Pracownia Dziedzictwa Kulturowego, główny instruktor Magdalena Zielińska
e-mail: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu tel.: 87 563 85 25.

Kategoria: Archiwum