Rusza remont budynku SOK przy ul. Noniewicza

Jeszcze we wrześniu rozpocznie się długo wyczekiwany kompleksowy remont budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza. W środę, 5 września Alicja Andrulewicz, pełniąca obowiązki dyrektor SOK oraz Katarzyna Rainko, główna księgowa podpisały umowę z Ryszardem Butkiewiczem, prezesem suwalskiej firmy Rem-Bud, wykonawcą prac remontowych.

Po ubiegłorocznym remoncie dachu, budynek przy Noniewicza doczeka się kompleksowej modernizacji i odzyska dawny blask. Koszt prac remontowych wraz z wyposażeniem wyniesie ponad 6 milionów 300 tys. złotych, z czego prawie 4 miliony złotych stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.  Zakończenie prac zaplanowano na koniec października przyszłego roku. 

– Nowe warunki pozwolą na nową jakość, na rozszerzenie oferty edukacyjnej i artystycznej oraz zakresu i możliwości działań między innymi o nowe funkcje społeczne – zadeklarowała Alicja Andrulewicz.

Remontu zabytku podjęła się suwalska firma Rem-Bud, która może poszczycić się długoletnimi tradycjami i bogatym doświadczeniem w prowadzeniu prac budowlanych, remontowych, modernizacyjnych i adaptacyjnych. Prezes firmy zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by inwestycję zakończyć w terminie.

Suwalczan korzystających z oferty SOK zapewne zainteresuje fakt, że pomimo remontu, będą realizowane zajęcia w pracowniach artystycznych SOK oraz wszystkie działania zaplanowane w kalendarzu imprez. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której na bieżąco informujemy o organizacji zajęć, miejscach, terminach i warunkach naboru.

Fot. D. Skłodowska
(n
a zdjęciach, od lewej: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Alicja Andrulewicz, p.o dyrektor SOK, Ryszard Butkiewicz, prezes spółki Rem-Bud, Katarzyna Rainko, główna księgowa SOK)

Kategoria: Aktualności