Roztańczone i rozśpiewane Muszelki Wigier zapraszają

Co roku pod koniec maja w Suwałkach spotyka się młodzież z całej niemal Europy, a miasto żyje piosenką i tańcem. Muszelki Wigier to zmagania konkursowe, panele warsztatowe, spotkania integracyjne, koncerty gości specjalnych i Gala Laureatów, ale przede wszystkim dzielenie się pasją śpiewu i tańca.

26-28.05.2022
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Uczestnicy suwalskiego festiwalu walczą o Grand Prix oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne.

 

Wszelkie aktualne informacje na temat XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2022, również regulamin imprezy i karta zgłoszenia, znajdują się na stronie organizatora festiwalu, Fundacji na Rzecz Rozwoju Społecznego: www.muszelkiwigier.pl

Regulamin XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2022 (PDF) >>

Karta zgłoszenia XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2022 (PDF) >>

Adres do korespondencji:
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Społecznego
ul. Noniewicza 59, 16-400 Suwałki
z dopiskiem „Muszelki Wigier 2022”


 

Kategoria: Archiwum