Wigraszek 2018: “Zuzia i przyjaciele” na rozpoczęcie festiwalu

Sto siedemdziesięcioro roztańczonych młodych artystów wystąpi na otwarciu tegorocznego Wigraszka. Ropulia Pryszcz i jej szajka ponownie spróbuje przejąć skarb, który sympatycznej Zuzi zostawił tata. Czy tym razem im się uda? Barwny muzyczny spektakl produkcji SOK to piękna scenografia, kolorowe kostiumy, porywająca muzyka i feeria świateł. 

Poniedziałek, 18.06.2018, godz. 17.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie SOK 
czas trwania: około 60 minut

SPRAWDŹ program Festiwalu >> | program prezentacji konkursowych >> | opisy prezentowanych spektakli >>

Barwna historia odważnej i szczodrej dziewczynki uczy różnicy między byciem hojnym a rozrzutnym i pokazuje, na czym polega prawdziwa wartość pieniędzy. Przypomina dzieciom i dorosłym, że warto być samodzielnym, odważnym, ufać przyjaciołom i nie poddawać się, bo nawet z najtrudniejszej sytuacji zawsze jest wyjście.

Ten dynamiczny spektakl to jednocześnie koncert wypełniony tańcem i piosenkami. Zaprowadzi nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. Oprócz obdarzonej wielkim sercem i tryskającej szalonymi pomysłami Zuzi, jej wiernych i szczerych przyjaciół, bandy przebiegłej Ropulii, spotkamy także łakomego suma, muzykalne rybki, nieporadnych opryszków i uczynnych listonoszy.

Na scenie młodzi artyści z grup tanecznych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini i Fleksik, aktorów Teatru Form Czarno-Białych PLAMA i wokalistów Studia Piosenki Świetlik 1. Reżyserem, autorką scenariusza oraz choreografii jest Iryna Popowa, dyrektorem artystycznym projektu – Mihail Nikolov. Muzykę napisał Grzegorz Bogdan, dialogi i teksty piosenek – Paweł Bydelski.„Twórczość przestrzenią wolności”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 18-21 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się siedemnaście zespołów z Polski (m.in.: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku) oraz Europy: Litwy, Białorusi i Słowacji. Szczegółowy program festiwalu – tutaj >>.  Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!


Honorowy patronat

Mecenas Festiwalu

Sponsorzy


Patroni 
 

Patronat medialny

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget