“Różowy Punk” odwiedzi park Konstytucji 3 Maja

Efektowny spektakl plenerowy w wykonaniu krakowskiego Teatru Nikoli. Tytułowy Różowy Punk jest święcie przekonany, że za pomocą sztuki zmieni świat, w którym centralne miejsce zajmuje suche drzewko. Nagle w jego życie wkracza Wujek Sim – Prowokator. Efekty jego wpływu na Punka są zadziwiające. Spektakl urzeka poetyką i żywymi emocjami.

Wtorek, 20.06.2017, godz. 21.00,
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny
czas trwania: 40 minut

SPRAWDŹ program Festiwalu >>  |  program prezentacji konkursowych >>  |  opisy prezentowanych spektakli >>

Za pomocą sztuki można przeobrazić świat. W takim przekonaniu żyje i do tego dąży Różowy Punk. Buduje swój własny świat, w którym ważne  miejsce zajmuje suche drzewko. Dba o nie i pielęgnuje, ale mimo to, że codziennie je podlewa, ono nie kwitnie. Swoje poranki i wieczory dzieli z jedynym przyjacielem, którego posiada. Jest on powiernikiem jego muzycznych uniesień płynących z własnoręcznie stworzonej gitary. Jego miłością jest muzyka, żyje nią i tworzy z ogromną nadzieją, że dzięki jej mocy uratuje świat. Struny gitary naprężają się znacznie mocniej, kiedy w jego otoczeniu pojawia się Wujek Sim – Prowokator. Efekty jego wpływu na głównego bohatera są zadziwiające.

Reżyseria: Mikołaj Wiepriew
Aktorzy: Mikołaj Wiepriew, Dominika Jucha, Jan Dudek

Teatr Nikoli założony został w Kijowie w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa, reżysera i aktora z Rosji. W Polsce funkcjonuje od 1991 roku.  Łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego. W swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka pozytywnej energii i humoru, jaką ze sobą niosą sprawia, że adresatami twórczości teatru Nikoli jest publiczność w różnym wieku. Uczestniczy zarówno w festiwalach krajowych jak i zagranicznych. Swoja sztukę prezentował m.in. na festiwalach w Portugalii, Austrii, Rosji, Białorusi, Niemczech, Szwecji, Kostaryce, Anglii, Rumunii, Albanii, Holandii, na Ukrainie i Litwie. Laureat licznych nagród i wyróżnień teatralnych.


„Wędrówka. Podróż”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 19-22 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad dwadzieścia zespołów z Polski (Białegostoku, Ostrołęki, Torunia, Sulejówka, Żor, Łodzi, Rybnika, Łap, Ustrzyk Dolnych i Wrocławia) oraz Europy: Litwy, Łotwy,  Słowacji i Ukrainy. Tegoroczny program obfituje w bardzo różnorodne propozycje, które bez wątpienia umożliwią zetknięcie z magią żywego teatru.

SPRAWDŹ program Festiwalu >> oraz szczegółowy program prezentacji konkursowych >>


Mecenas Festiwalu Sponsor Grand Prix

Patronat honorowy

Sponsorzy

Patroni medialni

Kategoria: Archiwum, Dedal