Różnorodna Ukraina w tańcu i śpiewie w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur

Wielki Słobożański Zespół Pieśni i Tańca z Ukrainy wystąpi w Suwałkach w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur – IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru. Taneczno-wokalne widowisko grupy z Charkowa zachwyciło publiczność w wielu krajach świata!

Piątek, 29.07.2016, godz. 18:00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5

wstęp wolny


WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Charków, UKRAINA)

kierownik artystyczny, główny choreograf: Boris Kolnoguzenko
dyrektor: Victoria Malyar
kierownik grupy tanecznej: Karina Ostrovskaya

wielki_slobozanski

Wielki Akademicki Słobożański Zespół Pieśni i Tańca został założony w 2011 roku w Charkowie. Grupa ma bardzo szeroki repertuar. W jego skład wchodzą m.in. tańce ukraińskie (zarówno męskie, jak i kobiece), kompozycje wokalno-choreograficzne, utwory Romów ukraińskich czy pieśni w wykonaniu tria bandurzystek.

Zespół prezentował się widzom m.in. w Belgii, Izraelu i Wietnamie.


PODLASKA OKTAWA KULTUR

oktawa_logo

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. Podczas Oktawy wystąpi 25 zespołów, w tym z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Armenii, Izraela, a nawet dalekich Indii!

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów. (www.oktawa.woak.bialystok.pl)

Program Podlaskiej Oktawy Kultur 2016 – KLIKNIJ!

Katalog Podlaskiej Oktawy Kultur 2016 – KLIKNIJ!

 podlaska_oktawa_kultur_2016_SOK

Kategoria: Archiwum