ROZGRZEWKA SBF 2022 | Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie

W Rozgrzewce SBF, na scenie SOK, w koncercie pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, wystąpi Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza. Koncert poprzedzi konferencja prasowa dotycząca Suwałki Blues Festival 2022.

29.04.2022, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Tradycyjnie przed festiwalem bluesowym w Suwałkach odbywa się Rozgrzewka SBF. W tym roku, 29 kwietnia, na scenie SOK wystąpi Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie – koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Piotr Nalepa – syn Tadeusza i Miry – od 2007 roku realizuje wraz z zespołem Nie-Bo “artystyczny testament” rodziców wykonując utwory z repertuaru zespołu Breakout. W 10 rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy powstała nowa wersja koncertu: symfoniczna, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i krytyków.

Koncert poprzedzi konferencja prasowa dotycząca Suwałki Blues Festival 2022.

Skład zespołu:

  • Piotr Nalepa – gitara
  • Robert Lubera – gitara, śpiew
  • Żaneta Lubera – śpiew
  • Wojtek Famielec – gitara basowa
  • Michał Jurkiewicz – organy hammonda
  • Józef Rusinowski – perkusja

Breakout Symfonicznie jest hołdem dla wspaniałych twórców: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, których dorobek artystyczny stanowi ważną cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. To piękny projekt, pragniemy dotrzeć z nim wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdziemy możliwości jego realizacji…  Po dziesięciu latach mamy za sobą ponad dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi, dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele. Występowaliśmy w wielu miastach Polski, a także Austrii, Niemiec, Czech, USA, Kanady. Projekt symfoniczny jest sposobem na oddanie hołdu wspaniałym twórcom, których dorobek artystyczny to znacząca cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej (w 2018 roku mija jedenasta rocznica śmierci Tadeusza Nalepy). Pragniemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdziemy możliwości realizacji tego projektu. Na stronie internetowej Programu III Polskiego Radia dostępny jest „trójkowy” koncert transmitowany 1 listopada. Na takim właśnie programie opieramy nasz koncert, do którego mamy gotowe aranżacje na orkiestrę symfoniczną. Rozpoczęliśmy w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Za nami koncerty symfoniczne w Tarnowie, Słupsku, Kaliszu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Zamościu, Płocku, Białymstoku i Katowicach.Robert Lubera

Organizatorzy

UM_suwalkisoklogopoziom

 

Patronat honorowy

UM_prezydent

 

Patronat medialny

polskieradiobialystok  bluesonline_logo  niebywalesuwalki24 suwalkiinfo_logo

 

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

 

Kategoria: Archiwum