Rozdano Muszelki Wigier 2019. Jury przyznało trzy Grand Prix!

150 wokalistek i wokalistów, także w duetach i zespołach, oraz 26 formacji tanecznych zaprezentowało się na scenie podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca “MUSZELKI WIGIER 2019”. Wybór najlepszych nie był łatwy, ale jurorzy ostatecznie podjęli decyzję o przyznaniu aż trzech GRAND PRIX.

W kategorii piosenka najważniejsze wyróżniania trafiły do DIANY KRYMOVEJ Krymovej z Rosji i CYNTII VERONIKI ZIETARY, a w kategorii taniec za świadomość sceniczną, jakość oraz użytą przestrzeń do zespołu LA FLACA za układ ,,Strange Fruit”.

NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI

KATEGORIA PIOSENKA

Jury w składzie:
ALEKSANDER PAŁAC – przewodniczący jury – kompozytor, realizator muzycznych programów telewizyjnych
IGNACY OŁÓW – doktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego CANTILENA, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA
WANDA KWIETNIEWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. Do 1982 wokalistka zespołu LOMBARD. Założycielka zespołu BANDA i WANDA
SŁAWOMIR WIERZCHOLSKI – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy NOCNA ZMIANA BLUESA
EDWARD CHONCHERA – nauczyciel muzyki, instruktor wokalny, autor i kompozytor piosenek dla dzieci i młodzieży szkolnej

Wykonawcy 6-10 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Blanka Mirecka z Jurowiec, Idalia Orman-Borucka z Warszawy, Julia Wardak z Łukowa

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Helena Taudul-Łobacz ze Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Gabriela Zalewska z Trele Morele Punkt Kultury w Warszawie

Wyróżnienia
Matylda Wiszniewska ze Studia Piosenki Beciaki, Aneta Rafałowicz z Gimnazjum im. J.J. Kraszewskiego w Wilnie, Miłosz Bobrowski ze Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Jolanta Jedlińska z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Maja Krzyżewska ze Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Zuzanna Wadecka z Warszawy

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier
Zespół „Świetlik” z Suwalskiego Ośrodka Kultury

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier i III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier –  nie przyznano

Wyróżnienie
Nel Cyps albo Zyps i Zuzanna Wadecka ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie

Wykonawcy 11-13 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Antoni Marzec z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, Karina Skwarczyńska z Porąbki, Mikołaj Gajowy z Łuków

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Karolina Dawid z Trele Morele Punkt Kultury w Warszawie, Lilianna Grzesiak z Piły, Marta Wardak z Łukowa, Oktawia Mazur Niemiec, Sara Lobnig z Austrii

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Zuzanna Dudek z Trele Morele Punkt Kultury w Warszawie, Lena Tuźnik ze Starchowic, Julia Markowska z Suwałk

Wyróżnienia
Maja Kałęka ze Studia Piosenki Beciaki, Julia Lubczyk z Warszawy, Mateusz Waluczko z Wilna, Władyk Biletskyi z Łódzi, Maja Zyskowska z Grajewa

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier
Zespół Skandal z Trele Morele Punkt Kultury w Warszawie

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier i  Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół HEY z Podstudia HEY w Wilnie

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Zespół BECIAKI ze Studia Piosenki Beciaki w Suwałkach, Zespół „Jedyneczki” ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łukowie

Wykonawcy 14-16 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Gabriela Kurzac z Trele-Morele Punkt Kultury w Warszawie

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Mateusz Kawalec z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Sara Lewandowska z Warszawy, Olga Kozakiewicz z Grodna

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Maria Sawicka z NSP im. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

Wyróżnienia
Weronika Maria Zamojska ze Studia Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury, Hanna Masłocha z Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi, Anna Kugel ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, Emilia Sentkowska z Trele- Morele Punkt Kultury w Warszawie, Norbert Jedliński z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Natalia Pawlikowska ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, Amelia Zduńczyk, Krystian Embradora z Warszawy, Jakub Walendykiewicz z Suwałk

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Zespół MINTS z Trele-Morele Punkt Kultury w Warszawie

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Zespół FAIRY TALE z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy

Wyróżnienie
Zespół MODRASZEK ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce

Wykonawcy 17-25 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)
Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Paulina Różyńska ze Studia Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Paulina Mogielska ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, Bartosz Chudzicki z Kielc

Wyróżnienia
Rafał Gajdek z Vocaling Studio w Ełku, Baiba Reine z Łotwy, Matylda Pietrzykowska ze Studia Piosenki AJKI w Ciechocinku, Magdalena Mikulska z PZ POW w Wejherowie

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół WILD z Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Zespół ALL ze Studia Piosenki BECIAKI w Suwałkach

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Martyna Wasilewska i Weronika Maja Zamojska ze Studia Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
ASM z Warszawy


KATEGORIA TANIEC

Jury w składzie:
ANNA SAWICKA-HODUN – założycielka Szkoły Tańca 4 Konekt w Białymstoku, trener, choreograf , sędzia międzynarodowy.
KINGA KOBIELA – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” w Suwalskim Ośrodku Kultury.
KATARZYNA GRALIŃSKA – Prezes Stowarzyszenia Polaków w Kalabrii, Dyrektor Międzynarodowego Konkursu Muzyki i Tańca Calabria i świat – Festiwal Narodów we Włoszech.

TANIEC LUDOWY

Wyróżnienie
Zespół
Pieśni i Tańca „Pierwiosnki” z Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie za wykorzystanie różnych elementów interpretacji „ Zasiali górale” oraz za wyraz artystyczny

MAŻORETKI, CHEERLEADERKI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół FLEKSIK z Suwalskiego Ośrodka Kultury (13-16 lat)

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Zespół FLEX z Suwalskiego Ośrodka Kultury (17-25 lat)

III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier
Zespół RELEVE ze Studia Tańca FAIRESTEP w Białymstoku (13 -16 lat)

Wyróżnienie
Zespół FLEKSIK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury za stopień trudności względem wieku tancerzy

HIP-HOP (6 -12 lat)

Wyróżnienie
Zespół Dance Academy Studio Biała Podlaska za wyraz sceniczny oraz współpracę grupy na scenie

HIP-HOP (13 – 16 lat)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół DOTYK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Zespół Dance Academy Studio Biała Podlaska

HIP-HOP ( 17-25 lat)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół DOTYK z Suwalskiego Ośrodka Kultury

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Zespół KATZ ze Studia Dance- Fit z Suwałk

INNE FORMY TANECZNE (6 – 12 lat)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier  i nagroda Dyrektora Festiwalu
Zespół RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i  nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół ATOM MIX z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Białymstoku

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier
Zespół Tańca Współczesnego BRAX z Bydgoszczy

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier 
Zespół FOX 5 z Fox Dance Studio w Warszawie

INNE FORMY TANECZNE (13 – 16 lat)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier i  nagroda Prezydenta Miasta Suwałk
Zespół La Flaca Junior z Mińska Mazowieckiego

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier
Zespół ATOM FLEX z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Białymstoku, Zespół Tańca Współczesnego BRAX z Bydgoszczy

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier i nagroda Dyrektora Festiwalu
Zespół Dance Academy z Suwalskiego Ośrodka Kultury

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier
Zespół Dance Academy z Suwalskiego Ośrodka Kultury

Wyróżnienie
Zespoł ATOM FLEX za umiejętne wykorzystanie rekwizytów względem choreografii

INNE PROPOZYCJE TANECZNE (17-25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier
Zespół La Flaca Family ( The moment I said it) ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim


Kategoria: Aktualności, Galerie

                               
Image Widget