„Romeo i Julia” w wykonaniu Royal Russian Ballet

Royal Russian Ballet: “Romeo i Julia”
Niedziela, 12.10, godz. 16:00 i 19:00
Duża Scena , ul. Papieża Jana Pawła II 5

Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszym spektaklu o potędze prawdziwej miłości! Losy kochanków z Werony wciąż stanowią źródło inspiracji dla największych artystów. Niewielu udało się zwycięsko zmierzyć się z ich historią.

Bilety: 110, 95 i 80 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu – IMPREZA ZEWNĘTRZNA

Historia miłości opowiedziana tańcem według Siergieja Prokofiewa. Balet Romeo i Julia Siergieja Prokofiewa, który miał premierę w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku. Kompozytor tchnął nowe życie w doskonale znaną opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. I choć sam autor muzyki wątpił w jej wyjątkowe wartości artystyczne, a jego dzieło zostało skwitowane przez Stalina hasłem: “chaos zamiast muzyki”, to balet Romeo i Julia szybko podbił serca publiczności, wpisując się na stałe do historii baletu.

_MG_2646

Royal Russian Ballet to zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów ukraińskich i rosyjskich, który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata.

Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół ten, kontynuując tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Royal Russian Ballet występował już na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zaprezentował zachwycające arcydzieło Piotra Czajkowskiego pt. “Jezioro Łabędzie”.

Romeo_plakat_m

Kategoria: Archiwum