Przyznano Muszelki Wigier 2020. Kto został laureatem?

120 wokalistek i wokalistów oraz 31 zespołów, duetów tanecznych i solistów wystąpiło podczas XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier. Grand Prix w poszczególnych kategoriach zdobyli Katarzyna Olechno, Michał Bojczuk oraz zespół Hand to Hand Dzieci Jazz. Nagrody trafiły również do suwalskich zespołów.

W kategorii “taniec” po obejrzeniu 14 zespołów tanecznych oraz 17 solistów i duetów tanecznych, jury w składzie: Sebastian Białobrzeski (przewodniczący), Ewa Przekop i Piotr Witaszczyk przyznało złote, srebrne i brązowe “Muszelki Wigier oraz Grand Prix. W kategorii “piosenka” po przesłuchaniu 120 wykonawców, jury w składzie: Aleksander Pałac (przewodniczący), Wanda Kwietniewska, Sławomir Wierzcholski, Edward Chonchera przyznało złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz Grand Prix. W sumie wręczono 10 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych Muszelek Wigier, 45 nagród oraz 3 Grand Prix.

Grand Prix w kategorii PIOSENKA otrzymali Katarzyna Olechno (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk) oraz Michał Bojczuk (nagroda Stowarzyszania Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP). Grand Prix w kategorii TANIEC (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk) został nagrodzony zespół Hand to Hand Dzieci Jazz za całokształt prezentacji tanecznej, technikę i pomysł choreograficzny.

Wśród laureatów nie zabrakło zespołów i wykonawców reprezentujących Suwalski Ośrodek Kultury. W kategorii TANIEC złote Muszelki Wigier (nagrody Prezydenta Miasta Suwałk) zdobyły zespoły Studio Tańca Radość oraz Zespół Tańca Nowoczesnego Dotyk. Srebrnymi Muszelkami Wigier zostały nagrodzone zespoły Fleksik Mini, Dotyk X oraz Flex; drugie miejsce w kat. solo/duo zdobyli ex aequo Kamila Tokaj, Natalia Dobrzyń oraz Martyna Miszkiewicz. W kategorii PIOSENKA srebrne Muszelki Wigier otrzymało Studio Piosenki Świetlik (grupa młodsza).

W Suwałkach pozostanie także Srebrna Muszelka Wigier w kategorii “piosenka”, którą zdobył zespół Beciaki ze Studia Piosenki Beciaki.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier TUTAJ >>. Protokoły z posiedzenia jury również dostępne są na stronie festiwalu – kategoria “taniec” TUTAJ >> oraz kategoria “piosenka” TUTAJ >>.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu laureatów i koncertu ZAiKS rejestrowanych dla potrzeb telewizji.  

XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER 2020 odbył się w Suwałkach w dniach 8-10 października 2020 r.; z uwagi na ograniczenia epidemiczne i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – bez udziału publiczności. Aktualne informacje na temat festiwalu  znajdują się na stronie organizatora festiwalu, Fundacji na Rzecz Rozwoju Społecznego: www.muszelkiwigier.pl


Honorowy patronat:

  

Kategoria: Aktualności