Kolejny projekt artystyczny SOK z dofinansowaniem Ministra Kultury!

Z radością i satysfakcją informujemy, że projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. “Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu SZTUKI WIZUALNE 2021. Wsparcie w wysokości 31.500 zł pozwoli znacząco rozbudować edukacyjny kontekst stałej wystawy dzieł artysty prezentowanych w Galerii Sztuki Stara Łaźnia.

 

Głównym celem projektu jest przybliżenie twórczości Andrzeja Strumiłły w ramach organizowanych w galerii wystaw, stałej i czasowej, poświęconych sylwetce i twórczości zmarłego 9 kwietnia 2020 r. wybitnego polskiego artysty, ilustratora, malarza, rzeźbiarza, poety i podróżnika, ucznia Władysława Strzemińskiego.

W ramach działań związanych z ekspozycjami planowany jest szereg działań o charakterze edukacyjnym. Przez pryzmat wielowątkowości twórczości Andrzeja Strumiłły, mają ukazywać najważniejsze zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, wątki i techniki artystyczne obecne w dorobku twórczym tego wybitnego artysty oraz jego związki z Suwalszczyzną.

Wszelkie działania realizowane w ramach projektu “Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże” będą miały charakter niekomercyjny.

Pierwsza z cyklu wydarzeń prezentujących twórczość Andrzeja Strumiłły wystawa malarstwa, rysunku i fotografii „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń” będzie prezentowana w Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. A. Wajdy 3 w Suwałkach od 30 kwietnia do 30 września 2021 r.

Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ >>

Fot. Kamil Jutkiewicz


 

Kategoria: Aktualności