“Prezentacje Artystyczne Lecha Pycza” w GJO

od 19 września w Galerii Jednego Obrazu (róg ulicy Tadeusza Kościuszki i Placu Józefa Piłsudskiego 1) prezentowane są prace Lecha Pycza. “Prezentacje Artystyczne Lecha Pycza” można oglądać do 16 października.

kb3

obrazob2

Art. pl. mgr Lech Pycz

Urodził się w Ełku 12 grudnia 1951 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją – tkanina artystyczna – gobelin. W latach 1972-1978 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa i rzeźby w pracownii prof. Kazimierza Ostrowskiego. Jego dyplom i specjalizacja (malarstwo w architekturze i urbanistyce) uhonorowane zostały Nagrodą Rektorską.

W latach 1978 – 1983 pełnił funkcję plastyka wojewódzkiego w Suwałkach. W 1986 roku był inicjatorem powstania w Suwałkach Galerii “Sztuka Polska”. Pracował i współpracował jako redaktor graficzny w tygodnikach regionalnych (Kresy, Tygodnik Północny, Krajobrazy).

W 1988 roku otrzymał status Rzeczoznawcy MKiS w dziedzinie malarstwa i grafiki współczesnej.

Od 1992 roku jest nauczycielem na profilu plastycznym II LO w Suwałkach, którego jest autorem. Jego absolwenci studiują na renomowanych uczelniach artystycznych w kraju, Europie i USA.

W latach 1995-1999 pracował z młodzieżą niepełnosprawną na WTZ w Suwałkach, zdobywając główne nagrody na przeglądach krajowych i międzynarodowych. W 1999 roku otrzymał indywidualną Nagrodę Ministra MKiS za sukcesy z pracą w/w młodzieżą.

Uprawie następujące techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, grafikę warsztatową, mozaikę, tkaninę, witraż, projektowanie wnętrz i mebli, medalierstwo, wystawiennictwo i typografię.

Wykonał wiele dzieł na terenie regionu i kraju, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia. Brał udział w plenerach krajowych i międzynarodowych, wystawia swoje prace cyklicznie w galeriach regionalnych, krajowych i zagranicznych.

Natomiast same realizacje przestrzenne pomników, mozaiek, wnętrz użytkowych, płaskorzeźb odlanych w brązie, medali okolicznościowych, elementów małej architektury, malarstwa na szkle oraz innych realizacji autorskich są prezentowane w specjalistycznych katalogach plastycznych.

Kategoria: Archiwum