Są jeszcze bilety! Premiera: “Trzy siostry”

Spektakl wg Antoniego Czechowa w reżyserii Marka Cichuckiego
w wykonaniu aktorów Teatru Hybrydowego
Niedziela, 29.03.2015, godz. 17:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5 

Świat, którego historię tworzy codzienne picie herbaty. Czechow pokazuje, że tragedia ludzkiego istnienia nie zależy od metryki, miejsca zamieszkania, zdolności. Czy zależy od nas samych?

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Spektakl na podstawie “Trzech sióstr” autorstwa Antoniego Czechowa (w tłumaczeniu Natalii Gałczyńskiej), wyreżyserowany przez Marka Cichuckiego, przy współpracy Mirosławy Krymskiej. Na scenie aktorzy Teatru Hybrydowego działającego w prowadzonej przez Mirosławę Krymską Pracowni Przytulisko Wyobraźni Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Obsada:
Olga – Agnieszka Winnik-Pomichter
Masza – Magdalena Sowul
Irina – Weronika Bogdan
Natasza – Barbara Wołczek
Anfisa – Ewa Stąpór (gościnnie)
Aleksander Wierszynin – Krzysztof Rudowicz
Mikołaj Tuzenbach – Maciej Sowul
Iwan Czebutykin – Andrzej Cichucki
Wasilij Solony – Wiesław Ołdak (gościnnie)
Aleksy Fiedotik – Oskar Pawełko
Włodzimierz Rode – Jakub Persjanow
Sekundant – Damian Izbicki
Artysta – Daniel Kujałowicz
oraz Anna Barszczewska

Nie Po Godzinach

O sztuce:
“Nie co chwila ludzie strzelają się, wieszają, składają sobie nawzajem miłosne wyznania. Przeważnie jedzą, piją, włóczą się, plotą głupstwa. Trzeba to pokazać na scenie. Trzeba stworzyć dramat, w którym by ludzie wchodzili, wychodzili, jedli, mówili o pogodzie, grali w karty… Niech na scenie wszystko będzie równie proste i równie zawiłe jak w życiu. Tu ludzie jedzą, tylko jedzą, a tymczasem rozstrzyga się ich szczęście, rozbija ich życie.” (za: S. Marczak – Oborski “Przewodnik W – wa 1991).

Taki też jest czechowski świat: pełen szarych ludzi i ich zaściankowych problemów, zatopionych w monotonii życia. Świat, którego historię tworzy codzienne picie herbaty. Czechow nie rozwija akcji dramatycznej, nie buduje tradycyjnie pojętej intrygi. Mimo to z niepozornego losu swoich bohaterów potrafi wydobyć prawdziwą tragedię ludzkiego istnienia.

O pracy nad spektaklem:

3siostry-obsada

“…Gdyby tylko wiedzieć, gdyby wiedzieć! …Życie nasze jeszcze się nie kończy. Jeszcze chwila, a dowiemy się po co żyjemy, po co cierpimy…” Teatr Hybrydowy realizując w ramach programu SPEAK dofinansowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt “Laboratorium Teatralne”, tym razem zaprosił do współpracy Marka Cichuckiego – aktora, pedagoga, reżysera, który zaproponował pracę nad klasycznym dramatem.

Zespół mierząc się ze sztuką scenicznego rozczytania sztuki Antoniego Czechowa szukał jednocześnie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób przygotować się do występu na scenie? W jaki sposób przygotować role? Jakich środków scenicznych użyć? Odpowiadaliśmy sobie na te pytania pracując nad dramatem. A “Trzy siostry” to dramat wybitny, idealnie pasujący do uczenia się teatru, ale też i nas samych. Dramat, dla uważnych i wrażliwych odbiorców. Dramat o ludziach, napisany dla ludzi.

W 2012 roku “Trzy Siostry” zostały pokazane w Teatrze Telewizji:

siostry3.pdfz_cena

Kategoria: Archiwum