Sobota Teatralna: Premiera “Moskwy-Pietuszki”

Sobota Teatralna z Fabryką Monodramów
Premiera: “Moskwa-Pietuszki”
Sobota, 25.10, godz. 17:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Jacek Sawicki w świetnej interpretacji kultowych “Moskwy-Pietuszek” wg Jerofiejewa  – kunsztownej i poruszającej paraboli ludzkiego losu, jednocześnie przygnębiającej i zabawnej.

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu. Obowiązuje Karta „Suwalska RODZINA PLUS”

Premiera spektaklu wyreżyserowanego przez Jolantę Hinc-Mackiewicz w wykonaniu Jacka Sawickiego. Monodram według kultowego tekstu rosyjskiego nieżyjącego już autora opowiadający o cierpieniach bohatera uwikłanego przez swoją wrażliwość w przygodę z alkoholem i demonami. Chwilami prześmiewcza, chwilami żałosna, chwilami porywająca opowieść o ludzkich zmaganiach z samym sobą i ze światem, do którego nie przystajemy. Przepiękna muzyka Mozarta, towarzyszy niezwykle wrażliwemu muzycznie i emocjonalnie – znawcy tematu – psychiatrze z zawodu – Jackowi Sawickiemu, którego można śmiało nazwać współtwórcą spektaklu. Zapowiadamy ucztę teatralną pięknie podanego słowa i wspaniałej muzyki.

Przeczytaj recenzję z premiery spektaklu autorstwa Jowity Żylińskiej, uczestniczki warsztatów “Odczytać i zapisać siebie” prowadzonych w SOK.

Adaptacja tekstu: Jolanta Hinc-Mackiewicz i Jacek Sawicki
Opracowanie muzyczne: Jacek Sawicki
Efekty dźwiękowe i studio nagrań: Jacek Racis
Reżyseria: Jolanta Hinc-Mackiewicz
Czas trwania: 80 minut

Scenografia została stworzona dzięki uprzejmości Jolanty Suchockiej i Jana Mazgaja z PKP CARGO S.A. w Suwałkach.

efemeryczny_2014_10_25.indd

Kategoria: Archiwum