Pracownicy SOK wyróżnieni!

Dziesięcioro pracowników Suwalskiego Ośrodka Kultury zostało uhonorowanych odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaka jest przyznawana osobom szczególnie wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.


Do grona laureatów, o czym informujemy z ogromną radością i dumą, dołączyli: Anna Augustynowicz, kulturoznawca i etnograf, kierownik Działu Animacji, Edukacji i  Organizacji Imprez; znakomici artyści plastycy, instruktorzy i pedagodzy: Halina Mackiewicz, Jerzy Malinowski i Andrzej Zujewicz, instruktorki teatru, reżyserki: Jolanta Hinc – Mackiewicz i Mirosława Krymska, menadżer kultury i muzyk Krzysztof Masłowski, muzyk, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festiwal – Bogdan Topolski oraz instruktorki tańca: wieloletnia choreograf  i kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” – Małgorzata Wojdełko, a także twórczyni i instruktor obsypanych wieloma nagrodami i wyróżnieniami grup mażoretek z zespołów Flex i Fleksik  – Jadwiga Tylenda.

Odznaki artystom i twórcom kultury wręczył Jan Zabielski, wicewojewoda podlaski, w sobotę, 11 sierpnia podczas Jarmarku Kamedulskiego.

Naszym Koleżankom i Kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby w dalszym ciągu z niesłabnącą pasją, radością i zaangażowaniem realizowali swoje autorskie, artystyczne pomysły.  

Kategoria: Aktualności