Spotkanie bluesowe na szczycie

W dniach 3-5 września 2013 grupa zarządzająca projektem ,,Promowanie różnorodności artystycznej i kulturowej krajów Europy północno-wschodniej i Skandynawii w ramach Suwałki Blues Festival’ 2013″ odwiedziła Notodden w ramach wizyty podsumowującej projekt.

SBF_2013_logo_data

komplet_logotypow_PLsokGłównym celem odwiedzin było spotkanie robocze na temat ewaluacji projektu i dalszej współpracy w dziedzinie bluesa (współpracy festiwali i wymiany zespołów).

 

W spotkaniu uczestniczyli:
Bożena Kamińska – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, dyrektor Suwałki Blues Festival 2013
Alicja Andrulewicz Naczelnik Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Suwałkach, Koordynator Projektu Suwałki Blues Festival 2013
Magdalena Tumialis Dział Promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury, tłumacz
Bogdan Topolski – Dyrektor Artystyczny Suwałki Blues Festival
Krzysztof Masłowski – Koordynator Techniczny Suwałki Blues Festival
Jørn Christensen Burmistrz Notodden
Jostein Forsberg Dyrektor Notodden Blues Festival
Terje Malm Naczelnik Wydziału Kultury w Notodden
Bjørn Frode Moen Doradca ds. Międzynarodowych

Wszyscy uczestnicy spotkania bardzo wysoko ocenili dotychczasową współpracę w ramach organizacji festiwali w szczególności tegoroczną w ramach realizowanego projektu dofinansowanego ze środków z Programu ,,Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego’’ w ramach MF EOG 2009-2014.

nottoden

Wymieniono wnioski, wskazano elementy, które można zmienić lub poprawić. Zaproponowano także nowe możliwości dotyczące organizacji, promocji i logistyki w kolejnych edycjach festiwalu. Na zakończenie spotkania obie strony podtrzymały chęć dalszej, tak owocnej, współpracy i złożyły deklaracje wspólnych działań na przyszłe lata. Podczas wizyty w Notodden delegacja z Suwałk odwiedziła plac budowy nowego Centrum Kultury. W budynku, obok szkoły muzycznej, sal do ćwiczeń, dwóch kin, biura Notodden Blues Festival powstaną klub muzyczny, który pomieści 250 osób, całkowicie analogowe studio realizacji dźwięku, biblioteka i muzeum bluesa.

Kategoria: Archiwum