Polski Dzień Bluesa 2013

Koncert – Polski Dzień Bluesa 2013
Poniedziałek,  16 września, godz. 19:00
Sala Kameralna SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Suwałki od trzech lat biorą udział w Polskim Dniu Bluesa. W dniu urodzin B.B. Kinga w Suwalskim Ośrodku Kultury zagrają tym rzem The Fret oraz Gaz Blues Grupa.

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Koncert w ramach ogólnopolskiej akcji Polski Dzień Bluesa pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego. W dniu urodzin słynnego bluesmana B. B. Kinga w całym kraju organizowane są koncerty bluesowe, wykonawców z kraju i z zagranicy. Suwałki dołączyły do miast organizujących koncerty trzy lata temu i od tej pory regularnie biorą udział w tej akcji promującej muzykę bluesowa w Polsce. W poprzednich edycjach zagrali m.in.: Blues Makers (LT), Kajetan Drozd Acoustic Trio, Flesh Creep, Corner Band i Acoustic Duo.

W tym roku wystąpią:
THE FRET (Suwałki) – formacja bluesowa składająca sie z suwalskich muzyków i miłośników bluesa powstała w 2005 roku, zespół dwukrotnie  gościli na festiwalu Suwalki Blues Festival, wielokrotnie występował na Zaduszkach Bluesowych, koncertach poświeconym T. Nalepie oraz w regionie i na Litwie. Graja standardy bluesowe i kompozycje autorskie w klimacie bluesowym.

THE_FRET_promo

Skład zespołu:
Romuald Bednar – śpiew i instrumenty klawiszowe
Tomasz Kierejsza – śpiew i gitara
Andrzej Jasiński – gitara basowa
Mirosław Korycki – perkusja

GAZ BLUES GRUPA (Sejny, Suwałki) – powstała w 2005 r. przy Ośrodku Kultury w Sejnach. Grupa wykonuje swoje kompozycje i standardy bluesowe. Zespół gra muzykę bluesową wpadającą w lekkiego rocka. Z powodzeniem zapraszany jest na koncerty w regionie, w kraju i zagranicą. Zdobywał nagrody na festiwalach bluesowych. Od kilku formacja gra w zmienionym składzie, grają w nim również muzycy z Suwałk. plenerowe i koncerty klubowe w regionie.
Zobacz także: www.myspace.com/gazbluesgrupa

Gaz_Blues_Grupa

Skład zespołu:
Agata Patola – śpiew
Adam Łabanowski – gitara basowa, śpiew
Hubert Fiedorowicz – gitara
Andrzej Zdaniuk – gitara
Bogdan Wieczorek – instrumenty klawiszowe
Marcin Karłowicz – perkusja

blues

Kategoria: Archiwum