Pokaz filmu “Mój piękny syn”

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. Szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei

Czwartek, 13.06.2019, godz. 17.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny   |   rezerwacje grupowe: Maja Wawrzyniak, tel. 87 563 56 01

Wejściówki na wydarzenie można od czwartku, 6 czerwca odbierać w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Noniewicza 71 A w pokoju nr 117 oraz w kasie SOK. Szczegółowych informacji udziela Maja Wawrzyniak, tel. 87 563 56 01. Więcej >>

“Mój piękny syn” to najnowsze dzieło Felixa van Groeningena (nominacja do Oscara za film “W kręgu miłości”). Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. W rolach głównych wystąpili nominowani do Oscara Steve Carell i Timothée Chalamet.

Głównymi bohaterami filmu Van Groeningena są David i Nic Sheff. Pierwszy jest dziennikarzem piszącym artykuły do najważniejszych magazynów amerykańskich. Nic to jego dorastający syn, z którym David ma bardzo dobrą i bliską relację. W każdym razie tak mu się wydaje. Prawda jest jednak inna: przez lata ojciec był ślepy na to, co działo się z jego ukochanym dzieckiem. Dopiero kiedy chłopak zaczął tracić kontrolę nad nałogiem, David poznał przerażające fakty dotyczące uzależnienia syna od najgroźniejszych narkotyków. Tak rozpoczyna się podróż pełna wzlotów i upadków, rozczarowań i desperackiego trzymania się nadziei.

Po seansie odbędzie się prelekcja z z profilaktyki narkomanii z udziałem gości: lek. med. Leszka Pazio i lek. med. Adama Malinowskiego, kierowana między innymi do uczniów klas VII i starszych suwalskich szkół oraz ich rodziców, pedagogów, nauczycieli, kuratorów, policji, pracowników socjalnych itp.

Recenzja filmu (wpolityce.pl) >> 

Adama Malinowskiego.

Organizatorzy: Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Kultury


 

Kategoria: Archiwum