Podwójny sukces zespołów SOK w Chorwacji

Reprezentujące Suwałki zespoły DOTYK, DOTYK MINI, FLEX i FLEKSIK zdobyły najwyższe laury na IV Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym ADRIATIC ZADAR OPEN 2019, który odbył się w dniach 25-28.09.2019 w chorwackim Zadarze.

W festiwalu wzięło udział piętnaście zespołów tanecznych z Litwy, Polski i Chorwacji. Najlepsze okazały się grupy taneczne z Suwalskiego Ośrodka Kultury, które wywalczyły główne nagrody, zdobywając w swoich kategoriach wiekowych pierwsze i drugie miejsca na podium. Oprócz występów konkursowych, tancerki z Polski zachwyciły szeroką publiczność Zadaru podczas kolorowej parady, która przeszła ulicami miasta.

Grupy Dotyk i Dotyk Mini działają w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Ewy Niedźwieckiej specjalizując się przede wszystkim w tańcu nowoczesnym. Zespoły Flex i Fleksik prowadzone przez Jadwigę Tylendę doskonalą warsztat w różnych technikach tanecznych, w szczególności z pałeczką mażoretkową i pomponami. Nagrodzone w Chorwacji zespoły to wielokrotni laureaci polskich i zagranicznych festiwali tanecznych. Swój talent, umiejętności i potencjał artystyczny prezentują również w produkcjach Suwalskiego Ośrodka Kultury. Młodzi tancerze włączają się także aktywnie w życie kulturalne miasta. Z powodzeniem reprezentują swoje miasto na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Instruktorkom i młodym tancerkom zespołów tanecznych Suwalskiego Ośrodka Kultury serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy następnych zwycięstw. Szansę na to ma DOTYK z Ewą Niedźwiecką, który w połowie października wyrusza do Batumi w Gruzji na Festiwal TETRI TOLA. Towarzyszyć mu będą młode wokalistki ze Studia Piosenki Świetlik, które przygotowuje Emil Kulbacki. Trzymamy kciuki!

FLEX

DOTYK

Kategoria: Archiwum