Podróże z Suwalską Grupą Twórczą. Zimowy pejzaż górski

Suwalska Grupa Twórcza zaprasza na kolejną podróż po świecie. Tym razem, oczami Kamila Jutkiewicza, zobaczymy Alpy Francuskie w rejonie Chamonix w masywie najwyższego szczytu Europy Mont Blanc.

3.03.2022, godz. 17.00
Kawiarnia artystyczna
, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Wizyta w Kawiarence Artystycznej będzie okazją do spotkania się z Suwalską Grupą Twórczą oraz podziwiania zdjęć Kamila Jutkiewicza- fotografa i filmowca. Fotografie przedstawiają Alpy Francuskie w rejonie Chamonix w masywie najwyższego szczytu Europy Mont Blanc. Na zdjęciach można zobaczyć jedne z najbardziej znanych miejsc okolic Chamonix, takie jak lodowiec Argentiere, grań Cosmiques Arête, dolinę Valle Blanche, szczyt Aiguille du Midi, Grandes Jorasses czy majestatyczny Aiguilles du Dru.  Wiele z nich było publikowanych w prasie wspinaczkowej i turystycznej, m.in.: Poznaj Świat, Rock&Ice, Ascent Magazine.


Kamil Daniel Jutkiewicz jest wspinaczem, fotografikiem i filmowcem. Jak mówi, fotografuje krócej, niż się wspina, więc zakłada, że to właśnie wspinaczka zrodziła potrzebę fotografowania. Większość jego prac skupia się wokół szeroko pojętej tematyki górskiej. Fotograficzne doświadczenie zawodowe zdobywał jako Asystent Studyjny w Cherryduck Production/Towerbridge Studios oraz asystent fotografa Jana Masnego. Jego zdjęcia były publikowane w „National Geographic/Traveller” (nr 8/2018), „Ascent – Magazine” (nr 242, publikacja z okazji 50-lecia wydawnictwa), „Rock and Ice Magazine” (nr 233, nr 238, nr 248), „Poznaj Świat” (nr 5/2010, nr 12/2015, nr 4/2016, nr 1/2017, nr 7/2017, nr 9/2017, nr 1/2018), „Escapism Travel Magazine” (nr 3/2013). Ma na koncie liczne publikacje internetowe zarówno fotografii, jak i video (www.wspinanie.pl, www.tv.thebmc.co.uk, www.ukclimbing.com). Swoje zdjęcia prezentował podczas wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki 2022 oraz w Galerii Jednego Obrazu w Suwałkach (2022). Prace artysty zostały również zakwalifikowane na wystawę “Wystaw się w CSW 2022” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Jest zdobywcą nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, między innymi: I miejsca w konkursie fotografii górskiej „Lawiny” na XII Spotkaniach Górskich (listopad 2018), I miejsca w konkursie fotograficznym „Migawka” National Geografic/Traveller (sierpień 2018), I miejsca w konkursie fotograficznym „A travel’s Tale” Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotografików Turystycznych i Podróżniczych (2017), III miejsca w konkursie fotografii górskiej firmy Arc’Teryx w Londynie (2017), I miejsca w konkursie fotografii podróżniczej magazynu „Escapism Travel Magazine” „Annual Photo Contest 2013”; finalistą konkursu fotograficznego „Everyman’s Exposed 2017 Photo Contest” amerykańskiego magazynu wspinaczkowego „Rock&Ice”. Jego zdjęcia były wielokrotnie nominowane do fotografii miesiąca przez Austria Alpine Club i publikowane na ich stronie internetowej. Produkcja video „Gamma Group-passion which lasts forever” była pokazywana na festiwalach filmowych: Spotkania Górskie – Ruda Śląska (listopad 2018), Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem (lipiec 2017), 13. Festiwalu Górskim w Krakowie (grudzień 2015) oraz pokazach pozakonkursowych B.A.N.F.F. Outdoor Flims Festiwal w Kanadzie (2015).

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum