Podlasie! Atakujcie filmami! Można się zgłaszać

Wszyscy twórcy filmowi z Podlasia – mieszkający lub pochodzący z tego regionu -mogą zgłosić swój film! Czas do 3 października 2016 roku. FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! Reaktywacja! Nie ma na co czekać.


image006

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! REAKTYWACJA to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców – kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.  Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę! Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie “niezależnym filmem stoi”! Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Akcja została rozwinięta o skierowane do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) filmowe działania warsztatowe pod szyldem FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! >>>. Każdego roku wydawane jest także promocyjne DVD, którego ostatnia edycja jest wciąż w bezpłatnej dystrybucji >>>.

image002

Oprawę graficzną  tegorocznej odsłony FPA!R stworzyła Ewa Smyk – pochodząca z  Białegostoku projektantka, ilustratorka i animatorka, obecnie  mieszkająca i pracująca w Londynie. Studiowała grafikę na ASP w  Warszawie, ukończyła też prestiżową uczelnię Central Saint Martins w  Londynie. Dwukrotna laureatka stypendium artystycznego Marszałka  Województwa Podlaskiego (2006, 2007). W 2014 roku uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego “Młoda Polska” za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jej  debiutancka animacja “Umowa”, o swatach w podlaskiej wsi Dobrowoda w  latach 50. i 60. XX wieku, była pokazywana na licznych prestiżowych  festiwalach filmowych w Europie i na świecie m.in. na Mar del Plata  International Film Festival, DOK Leipzig, London Short Film Festival.

ZGŁOSZENIA

Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! Zapraszamy twórców  mieszkających lub pochodzących z Podlasia. Na zgłoszenia czekamy do 3 października 2016, pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 8 października w kinie Forum.

Zgłoszenie powinno zawierać:
– film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s),
– pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania,
– krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim,
– telefon i e-mail kontaktowy,
– zdjęcie z filmu (300 DPI),
– zdjęcie reżysera/ki (300 DPI),
– krótką biografię twórcy (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim,
– napisy w języku angielskim

Zgłoszenia przyjmujemy drogą: e-mail: dkf@bok.bialystok.pl lub pocztową/osobiście na adres: Filmowe Podlasie Atakuje! – Reaktywacja Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok.

Czekamy na Wasze najnowsze produkcje!

Więcej o akcji na: www.filmowepodlasieatakuje.pl

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG”.

image001

Kategoria: Archiwum