Plenerowe widowisko “Poza czasem”

Drugiego dnia XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK zobaczymy ekspresyjne widowisko Teatru Akt. Na utrzymaną w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową fantazyjną opowieść o podróży w głąb własnej wyobraźni, składa się teatr ruchu, pantomima, taniec, elementy nowego cyrku i muzyka grana na żywo. 

14.06.2022, godz. 21.00 
plac przed SOK, ul. Jana Pawła II 5

Wstęp wolny

Niezwykłych emocji można spodziewać się w drugim dniu XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2022 podczas plenerowego spektaklu, który dla wielu widzów jest kulminacyjnym punktem wydarzenia. We wtorek, 14 czerwca o godz. 21.00 przed SOK-iem przy ul. Papieża Jana Pawła II zobaczymy plenerowy spektakl „Poza czasem” Teatru Akt z Warszawy. To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi nas w nieznane, w głąb własnej wyobraźni, podróży poza czasem, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo tworzą ekspresyjny i widowiskowy spektakl. 

Festiwal odbędzie się od 13 do 15 czerwca 2022 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Do udziału w festiwalu zakwalifikowało się dwadzieścia zespołów z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Hasłem tegorocznej edycji jest „Puls Miasta”.

Zarówno prezentacje konkursowe, jak i spektakle towarzyszące odbywają się w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wszystkie wydarzenia festiwalowe dostępne są nieodpłatnie. Rezerwacje grup zorganizowanych pod numerem telefonu 87 563 85 08. Szczegółowe informacje o spektaklach TUTAJ.

Festiwal odbywa się dzięki życzliwemu wsparciu lokalnych firm i osób prywatnych. Sponsorami XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2022 są firmy: ASPI – producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, ZPB BETONEX, ZWM DOJNIKOWSCY, CAL Prawdziwe Drzwi, Hotel VELVET***, PPMD KRUSZBET, AGWO Serwis, PGO w Suwałkach, MARKO Kitchen, MATRIX, PW KRAM, CELS, SZULC Trading oraz Pani Alfreda Kolenkiewicz.


Patron Honorowy – Prezydent Miasta Suwałk

 

Sponsorzy


   

     
       
i Pani Alfreda Kolenkiewicz 

 

Patroni medialni

          

 

Kategoria: Archiwum