Plenerowe widowisko “Can’t escape [Nie mogę uciec]”

Z namiastką żywej przyrody zamkniętą w szklanym sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy! Tylko dokąd? Podczas plenerowego widowiska “Can’t escape [Nie mogę uciec]” wybierzemy się w postapokaliptyczną podróż w być może całkiem niedaleką przyszłość, tuż po katastrofie klimatycznej. Spektakl towarzyszy XIX MFDziM WIGRASZEK 2021.

17.06.2021, godz. 21.00
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny
spektakl realizowany w aktualnym reżimie sanitarnym

Po wypiciu ostatniej szklanki czystej, nieskażonej wody. W gorączkowym poszukiwaniu kilku kropel paliwa do naszych nienasyconych baków. Z namiastką żywej przyrody zamkniętej w szklanym sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy! Tylko gdzie?

Osadzone w post-apokaliptycznej estetyce, poruszające temat kryzysu klimatycznego widowisko “Nie mogę uciec” to obraz świata ucieczki donikąd. Jakie pytania zadamy sobie już po katastrofie, kiedy fiasko będzie faktem. O to, kim będziemy dla siebie nawzajem? Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Czy potrafimy budować mosty między sobą, ponad prymitywnym i egoistycznym konsumpcjonizmem? Być może powinniśmy te pytania zadawać już teraz…

Spektakl towarzyszy XIX Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2021. Zapraszamy na pozostałe wydarzenia festiwalowe, m.in. spektakle konkursowe i spektakl Teatru Lalki i Aktora w Łomży “Magiczny sklep”, który zainauguruje tegorocznego Wigraszka.  Szczegółowy program TUTAJ >>

Reżyserem spektaklu jest Marek Kurkiewicz, od ponad dwudziestu lat działający jako reżyser, aktor i muzyk. Karierę zaczynał jako aktor amatorskiego Teatru Kąty Jarosława Rebelińskiego. W latach 2001-2012 był filarem trójmiejskiego Teatru Snów, grając role we wszystkich spektaklach teatru Zdzisława Górskiego.

Teatr 3.5 powstał w lutym 2012 roku z inicjatywy Marka Kurkiewicza, jednego z czołowych aktorów trójmiejskiego Teatru Snów. Grupie, która na swoją siedzibę wybrała niewielki Dzierzgoń w województwie pomorskim, w krótkim czasie udało się stworzyć ośrodek teatralny „Wytwórnia Kultury BO-TAK”, niezależną przestrzeń działań twórczych. Teatr 3.5 bardzo poważnie traktuje wolność artystyczną, a własna scena, laboratorium i miejsce pracy będące jednocześnie domem dla zespołu, sprzyja tak rozwojowi teatru, jak i okolicy, w której tworzą. Nazwa teatru wzięła się z podziału liczby siedem na pół. Taki zabieg miał na celu symbolicznie umieszczać ich pracę, gdzieś w połowie drogi, na poszukiwaniu, badaniu i wędrówce. W ich przedstawieniach ważną rolę odgrywają metafory i wieloznaczność obrazów, które tworzą. Podstawą budowy języka, którym posługuje się Teatr 3.5 są niemal zawsze improwizacje ruchowe, komponowane później w precyzyjne działania. Teatr 3.5 jest znany głównie z przedstawień ulicznych i plenerowych, które pokazuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Rosji czy Czechach.

scenariusz i reżyseria: Marek Kurkiewicz
muzyka: zespół Ortalion
opracowanie plastyczne i scenografia: zespół Teatru 3.5
czas trwania: 45 minut


Patronat Honorowy Festiwalu – Prezydent Miasta Suwałk

Sponsorzy Festiwalu


Patroni medialni Festiwalu

        

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum, Teatr