Pięciu wspaniałych. Muzyczna audycja edukacyjna

Który kompozytor grał na organach, który na pianinie, a który na skrzypcach? Kto napisał pierwszy utwór mając 5 lat, a kto koncertował jako sześciolatek? Na liście wielkich kompozytorów jest oczywiście więcej nazwisk niż pięć. Tych powszechnie uważanych za największych oraz ich słynne kompozycje usłyszymy podczas spotkania z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

Wtorek, 7.03.2016, godz. 11:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł w kasie SOK | Rezerwacje grupowe: tel. 87 563 85 18 | Pobierz ofertę >>

PIĘCIU WSPANIAŁYCH

Który kompozytor grał na organach, który na pianinie, a który na skrzypcach? Kto napisał pierwszy utwór mając 5 lat, a kto koncertował jako sześciolatek? Dlaczego niektórzy z nich pisali swoje utwory „od ręki”, a inni poprawiali je godzinami? Który z nich stracił słuch, a który miał słuch absolutny? Na te i wiele innych pytań młodzi melomani znajdą odpowiedzi podczas kolejnej edukacyjnej audycji muzycznej z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

Na liście wielkich kompozytorów jest oczywiście więcej nazwisk niż pięć. Tych powszechnie uważanych za największych oraz ich słynne kompozycje usłyszymy podczas spotkania z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. W programie audycji znajdą się między innymi:

  • Symfonia Jowiszowa Wolfganga Amadeusza Mozarta (część III),
  • Symfonia nr 2 D-dur Ludwiga van Beethovena (część II),
  • Symfonia nr 88 G-dur Józefa Haydna (część I),
  • Taniec węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa,
  • Walc z suity jazzowej Dymitra Szostakiewicza.

Audycje z Suwalską Orkiestrą Kameralną to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie dowcipnych spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.
________________________________________
Audycja dla uczniów klas 0-IV szkoły podstawowej.

Kategoria: Archiwum