Piąte kąpanie duszy. Malarstwo Kacpra Dudka

Malarstwo wielkiego formatu – dosłownie i w przenośni – zawita do galerii Patio SOK. Energetyczne wielkopowierzchniowe obrazy są abstrakcyjną ilustracją ekspresji ich autora. Kontrastujące powierzchnie, stanowcze podziały i wyraziste plamy koloru skupiają wzrok odbiorcy, jednocześnie intrygując go ukrytymi w tle szczegółami. Tytuł wystawy zapowiada mistyczną podróż do świata sztuki.

od 19.11.2021
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

 wystawa czynna do 7.02.2022
0rganizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

zamów transport door-to-door>>

W listopadzie, w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury prezentować będziemy prace malarskie Kacpra Dudka. Energetyczne wielkopowierzchniowe obrazy są abstrakcyjną ilustracją ekspresji artysty. Kontrastujące powierzchnie, stanowcze podziały i wyraziste plamy skupiają wzrok odbiorcy, jednocześnie intrygując go ukrytymi w tle szczegółami. Uporządkowane, geometryczne kształty współgrają ze spontanicznym gestem malarskim budując przestrzeń dzieła i jego interpretację na wielu poziomach. Tak jego twórczość opisuje Ryszard Grzyb, wybitny polski artysta, malarz i poeta, założyciel legendarnej Gruppy:

Kacper Dudek maluje i nie
przestaje
Ekspresja
i struktura
Przypadek gwałtownego gestu
i dyscyplina wyobrażenia obrazu
Rozmach
i cierpliwie zmierzanie do celu
pasja tworzenia
materia, która wybucha
kompozycja, która nadaje sens
Siła i delikatność

Kacper Dudek (ur. 1971, Kraków) w latach 1991-96 studiował na wydziale malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w roku 1996 w pracowni Zbigniewa Grzybowskiego. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, fotografią, tworzy filmy animowane. W 1995 roku uzyskał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis oraz nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta w 1998 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony ((Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) ) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum