Pchła Szachrajka w reżyserii Anny Seniuk

Teatr Narodowy w Warszawie
Wtorek, 2.06.2015, godz. 14:00 i 18:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Pchle brewerie przygotowane przez Annę Seniuk do muzyki Macieja Małeckiego. Ciągłe metamorfozy, zabawy, taneczne układy. Rymy Jana Brzechwy śpiewane solo, w duetach i chóralnie w brawurowym wykonaniu aktorów Teatru Narodowego. W cenie biletu – warsztaty plastyczne!

Bilety: 17 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
Rezerwacje grupowe pod numerem telefonu: 87 563 85 13.

  pchla_IMG_8044

Niczym nieskrępowany śmiech. “Pchła Szachrajka” w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego z Warszawy to pyszna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Barwna opowieść o małej Pchle znanej ze swych zwariowanych psot, jej żartach i gałgaństwach, już od ponad 50 lat bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Świetne przedstawienie w reżyserii Anny Seniuk jest przykładem na to, że dzieciom wciąż potrzebne są bajki z morałem.

muzyka: Maciej Małecki
reżyseria: Anna Seniuk
scenografia: Anna Sekuła
choreografia: Weronika Pelczyńska
reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

pchla_IMG_8335

Na scenie dzieje się dużo, w dobrym tempie, świetna muzyka współgra z barwnymi kostiumami, dowcipną choreografią i komizmem tekstu. Widownia, również ta dorosła, reaguje żywiołowo, salwami głośnego śmiechu punktując rewelacyjną grę aktorów. Na czele Ewa Konstancja Bułhak w tytułowej roli pewnej małej, krnąbrnej i butnej pchlej psotnicy. Nikt tu się nie nudzi i nikt nie chce iść do domu. Pobudzenie wyobraźni, pełne zanurzenie w radosnym świecie, dowcip i kultura – gwarantowane.

Występują:
Ewa Konstancja Bułhak – Pchła Szachrajka
Kinga Ilgner – Koleżanka Pchły / Kika
Paulina Korthals – Koleżanka Pchły
Anna Markowicz – Koleżanka Pchły
Piotr Piksa – Słoń / Kanclerz
Bartłomiej Bobrowski – Szerszeń / Sprzedawca nut
Paweł Paprocki – Sprzedawca bławatny / Sędzia
Kacper Matula – (gościnnie) Król

pchla_IMG_8635

– Nie chodzi o to, żeby dzieci leniwie patrzyły i miały wszystko podane na tacy. My mamy dać pole do działania wyobraźni. Nie ma mowy o chałturze czy taniej inscenizacji, bo mamy do czynienia z dziećmi. One są bardzo wymagającym odbiorcą – mówi ANNA SENIUK, reżyser spektaklu “Pchła Szachrajka” w Teatrze Narodowym w Warszawie, w rozmowie z Sylwią Krasnodębską.

Po spektaklu zapraszamy wszystkich chętnych – rodziców, dziadków, ciocie i wujków, ale przede wszystkim DZIECI – na warsztaty plastyczne. Podczas spotkania w nietuzinkowy sposób zachęcimy dzieci do twórczego myślenia o spektaklu oraz pokażemy proste metody plastyczne, dzięki którym w sposób łatwy, ale być może nieoczywisty, opowiemy alternatywną, bo naszą własną, historię Pchły Szachrajki. Warsztaty są bezpłatne, dostępne dla wszystkich posiadaczy biletów na spektakl Pchła Szachrajka.

pchla_IMG_8111

Tak mówi Anna Seniuk o odtwórczyni roli Pchły “(…) wreszcie, po ponad trzydziestu latach, mam godną następczynię, która może po mnie wykonać tę rolę. Myślałam, że nikt lepiej ode mnie nie zagra tej roli (śmiech). Ale okazało się, że jest taka aktorka – Ewa Konstancja Bułhak. Kiedyś w Akademii Teatralnej była moją studentką, dziś sama uczy w szkole teatralnej i jest niewyobrażalnie cudowną Pchłą Szachrajką. Nie sądzę, żeby ktoś w tej chwili w Polsce mógł tak zaśpiewać i tak tryskać poczuciem humoru na scenie jak Ewa. Kto nie przyjdzie, by zobaczyć ją w tej roli, dużo straci.

czas trwania: 1 godz. 10 min (bez przerwy) | rekomendowany wiek widza: od 6 do 100 lat

pchla_IMG_7866

Źródło cytatów: rozmowa z Anną Seniuk, Sylwia Krasnodębska , Gazeta Polska, 7.12.2013
Źródło informacji: www.narodowy.pl
Fot. Andrzej Wencel

Patronat medialny:

suwalki24niebywaledwutygodnikreporterAugustow24suwalkiinfo_logo_zawsze takie radio5

Kategoria: Archiwum