ONLINE | Otwarcie wystawy Jonasa Butkevičiusa

Indywidualną ekspozycję malarstwa olejnego litewskiego twórcy, Jonasa Butkevičiusa można oglądać w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury od 6 listopada 2020 r. Z uwagi na pandemiczne obostrzenia wernisaż wystawy odbył się z ograniczoną liczbą gości. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z otwarcia wystawy.

Facebook i YouTube SOK

Do wyrażenia emocji artysta wykorzystuje jaskrawe i kontrastujące barwy. Porzucając zasady perspektywy, malarz posługuje się wyolbrzymieniem i spotęgowaniem charakterystycznych cech postaci i przedmiotów. Autor tak mówi o swojej twórczości: “Chcąc wyrazić wybrany obraz, najpierw przepuszczam go przez swój pryzmat widzenia, wyabstrahowuję go, wybieram kolorowe rozwiązania, potem oddaję się intuicji i uczuciu, które mnie prowadzą i improwizuję. Chcę żeby obraz był muzycznie grający. Dla mnie obraz musi grać! Najważniejsze w malarstwie dla mnie są: kolory, ich kontrasty i harmonie.”

Wystawę można oglądać, z przerwą do 27 grudnia z uwagi na czasowe ograniczenie działalności instytucji kultury, do 12 lutego 2021 r. w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

Emisja otwarcia wystawy z 6.11.2020 r.  
Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin zwiedzania wystaw w galeriach GSW Chłodna 20, Patio i GS Stara Łaźnia w okresie stanu epidemii Covid-19 >>

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące