Otwarcie Kawiarni Artystycznej SOK

W najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, Suwalski Ośrodek Kultury i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” prowadzona przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów serdecznie zapraszają na otwarcie Kawiarni Artystycznej w SOK. To będzie miejsce niezwykłe, bo prowadzone przez niezwykłych ludzi – osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniów Prologu.

6.12.2021, godz. 17.30
SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wyjątkowym wydarzeniu. w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 17.30, w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 nastąpi uroczyste otwarcie niezwykłego miejsca – Kawiarni Artystycznej SOK. W menu dobra, profesjonalnie zaparzona kawa, herbata w niebanalnych smakach, pyszne, domowe ciasta oraz chwila oddechu, zatrzymania się na rozmowę i uśmiech, a także kontakt ze sztuką.

Uczniowie Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy “Prolog”, prowadzonej przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, w Kawiarni Artystycznej SOK Noniewicza 71

To niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ jego bohaterami są osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniowie Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy PROLOG, prowadzonej przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Działanie kawiarni ma na celu usamodzielnianie oraz aktywizację zawodową młodych ludzi, wspieranie ich umiejętności społecznych i samodzielności. Uczniowie PROLOGU ukończyli szkolenia baristyczne i kelnerskie, dzięki którym są przygotowani, by świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie.

“Zależy nam na tym, aby każdy człowiek miał szansę na pracę, kontakt z drugim człowiekiem, decydowanie o sobie, aby pomimo różnorodności nikogo nie wykluczać i wszystkim dać szansę. Naszym pragnieniem jest by właśnie tutaj, w tak przyjaznych „okolicznościach”, przy profesjonalnie zaparzonej kawie, niebanalnej herbacie, przepysznych domowych ciastach można było miło spędzić czas, porozmawiać, zatrzymać się na chwilę. Miejsce to ma sprzyjać integracji i budowaniu wzajemnego szacunku.” – czytamy na profilu fejsbukowym kawiarni.

Kawiarnia Artystycznej SOK będzie działała na zasadach inicjatywy społecznej, dlatego miejsce będzie czynne podczas imprez i wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury. Najbliższe terminy, w których kawiarenka będzie czynna to: 16, 17, 18 i 21 grudnia.

Dziękujemy Podlaskiemu Stowarzyszeniu Terapeutów za zaufanie, którym obdarzyło SOK. Jesteśmy pewni, że to dzięki naszej współpracy, a przede wszystkim dzięki tworzącym ją ludziom – prowadzącym i odwiedzającym – to miejsce rozkwitnie. 

Serdecznie zapraszamy!


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące