Manekin. Wystawa malarstwa Oskara Mendaka

Od 6 września w Galerii Jednego Obrazu SOK obejrzymy prace malarskie Oskara Mendaka “Manekina”. W twórczości artysty dominują abstrakcyjne motywy ujęte w wyrazistej kolorystyce. Zapraszamy do podziwiania fantastycznych światów i postaci przedstawionych na obrazach “Manekina”.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 6.09 do 8.10.2021

Od 6 września w Galerii Jednego Obrazu będziemy mieli okazję podziwiać prace malarskie Oskara Mendaka “Manekina”. W twórczości artysty dominują abstrakcyjne motywy ujęte w wyrazistej kolorystyce. Zapraszamy do podziwiania fantastycznych światów i postaci przedstawionych na obrazach “Manekina”.

MANEKIN – Oskar Mendak urodzony w 1990 roku w Suwałkach.  Malarz, poeta i filozof. Od wczesnego dzieciństwa zafascynowany  nie samą sztuką a możliwością jej tworzenia. Samodzielnie
podjął próby zmaterializowania swoich wizji, odczuć i przemyśleń  za pośrednictwem dostępnych mediów.
Początkowo swoją twórczość uzależnił od kaprysów tzw. natchnienia  by lepiej zrozumieć ten stan. Po osiągnięciu lepszego kontaktu ze swoją podświadomością zajął się tworzeniem surrealistycznych obrazów. Inspiracje w swoich artystycznych poszukiwaniach odnajduje w malarstwie, poezji, psychologii, filozofii, nowych odkryciach z dziedzin biologicznych i fizyki kwantowej oraz mitologiach religijnych.
Określenie “Manekin” oznacza człowieka wolnego od indywidualnych cech, jest jak puste płótno gdzie farbami są emocje a czyny pędzlem. Zdaniem artysty, Manekinem jest każdy człowiek, a indywidualnością warstwy jakie na siebie nakłada.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne