ONLINE | Origami kołowe: kwiaty. DIY z SOK

Szukacie pomysłu na kwiatki na dzień Babci i Dziadka? Proponujemy te wykonane metodą płaskiego origami kołowego. Tylko okrągłe kształty, mnóstwo kolorów, nożyczki i klej plus Wasza wyobraźnia. Koła mogą zachodzić na siebie, łączyć się krawędziami, układać warstwami. Kwiaty są proste, szybkie w wykonaniu i zachwycą obdarowanych takim prezentem.

Facebook i YouTube SOK

Model origami kołowego wykonany jest z kilku poskładanych w odpowiednie formy kół. Docelowa forma powstaje po ich zestawieniu w kompozycję. Koła mogą zachodzić na siebie, łączyć się krawędziami, układać warstwami. Poskładane koła podklejamy do tła w miejscach, które do niego przylegają. Istotą tej techniki jest składanie, modelowanie i kompozycja, a nie wyklejanie.

Ta zabawa plastyczna świetnie pobudza kreatywność i sprawność manualną (motoryka mała!), wprowadza podstawowe pojęcia geometryczne, uczy rozpoznawania kolorów i wyczucia proporcji kompozycji przestrzennej na płaszczyźnie, a także wycisza i relaksuje. Najważniejsze jednak to dobrze się bawić i ciekawie spędzić wspólny czas!

Co będzie potrzebne: kartki kolorowego papieru formatu A4 (w tym jedna zielona), zielona bibuła, szablony kół w różnych wymiarach lub cyrkiel, długie patyczki do szaszłyków, klej do papieru, patyczek/szpatułka do nakładania kleju, nożyczki, ołówek/pisak.

Dla zainteresowanych: kwiaty można również naklejać na kartce papieru i tworzyć z nich większe kompozycje.

Podpowiedź: gotowe zestawy wyciętych kół w różnych rozmiarach i kolorach można zakupić w sklepach papierniczych lub online (koła origami mix).

Prowadzenie: Halina Lutyńska, Pracownia Rzemiosła i Rękodzieła SOK
Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące