Op-art i geometryczna abstrakcja

Obszerna wystawa prezentująca dokonania popularnych artystów współczesnych z Polski i z zagranicy, m.in.: Anuszkiewicza, Albersa, Vasarelego, Juszczyka, Cagliego, Petersa, Dicka, Stażewskiego, Pamuły, tworzących w kierunkach sztuki optycznej, której podstawą jest kolor, geometria i logika formy. Wystawa będzie czynna do końca marca 2021 r.

Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wernisaż odbył się19.02.2021   |   wystawa czynna od 19.02 do do 30.03.2021
organizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Mazurska Fundacja Sztuki Art Progress zaprasza na niezwykłą wystawę prezentującą dokonania artystów współczesnych z Polski i z zagranicy. Obejmuje ona dzieła niezwykle popularnych obecnie artystów tworzących w kierunkach sztuki optycznej i abstrakcji geometrycznej, takich jak: Victor Vasarely, Josef Albers, Corrado Cagli, Rita Letendre, Axel Dick, Richard Anuszkiewicz, Ryszard Winiarski, James Juszczyk, Henryk Stażewski, Jan Pamuła, Remigiusz Polański, Lev Moross, John Urbain, Jean Marie Haessle, Jurgen Peters, Heinz Gruchot, Anton Stankowski, Harald Ehlers, Gerhard Neumann, Ernhard Oppermann, Peter Glas, Scarlet Bahr, Heike Petersson, Monika Meyer, Peter Martens, Wolfgang Peters, Peter Bradtke, Reiner Kallhardt, Almir Mavignier. Wystawa to próba pokazania artystycznych dokonań współczesnych twórców, których podstawą działania jest kolor, geometria, logika formy. Dariusz Matyjas

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące