ONLINE | VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej

Inspiracją młodych artystów biorących udział w VII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej byli znani i mniej znani ludzie Suwalszczyzny. Z 34 nadesłanych prac, na wystawie w foyer SOK znalazło się 29 portretów sławnych ludzi związanych z regionem. Spośród nich jury przyznało 9 nagród i 6 wyróżnień. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wystawy.

wystawa czynna do 28.02.2021 (z wyłączeniem na czas pandemicznych ograniczeń)
Foyer SOK, I piętro, ul. Jana Pawła II 5
organizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Inspiracją młodych artystów biorących udział w tegorocznym przeglądzie byli ludzie Suwalszczyzny. W ciągu blisko 300-letnich dziejów Suwałk swoje losy złączyło z miastem, ale i całym regionem Suwalszczyzny, wiele znanych i cenionych postaci, które są ważne dla naszych lokalnych społeczności i o których warto pamiętać.

Na przegląd wpłynęły 34 prace uczniów szkół podstawowych i uczestników zajęć w lokalnych placówkach kultury z Augustowa, Gib, Jeleniewa, Kaletnika i Suwałk. Jury w składzie Andrzej Zujewicz, artysta malarz, grafik i fotografik, Mieczysław Iwaszko, artysta malarz i Magdalena Zielińska, etnografka i historyczka miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom ocenianych prac był wysoki i wyrównany. Szczególną uwagę zwróciły portrety sławnych ludzi, doskonale oddające charakterystyczne cechy postaci z ich anatomicznymi detalami. Po długich obradach jurorzy przyznali 9 nagród i 6 wyróżnień. Atutem nagrodzonych prac były także bogata gama kolorystyczna i wnikliwość w studiowaniu postaci. Brawa należą się zarówno młodym autorom prac, jak również ich nauczycielom, rodzicom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu dzieci do przeglądu. 

Podsumowująca tegoroczny przegląd wystawa na I piętrze foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 zaprezentuje dwadzieścia dziewięć zakwalifikowanych prac. W dniu planowanego wernisażu ekspozycji (12.12) zapraszamy do sieci na wirtualny spacer po wystawie, po której oprowadzi Halina Mackiewicz. Wystawa, z przerwą do 27 grudnia z uwagi na czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności, potrwa do 28 lutego 2021 roku.

Za ciekawie przedstawioną architekturę – Dworek Czesława Miłosza w Krasnogródzie, za autentyczność przekazu i zdolności plastyczne Jury VII Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej przekazuje szczególne podziękowania Kornelii Pieczulis (9 lat) ze Szkoły Podstawowej w Gibach. Praca znajduje się na wystawie we foyer I piętro w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj >>

 

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu dzieci do Przeglądu. Dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym życzymy wielu sukcesów na niwie artystycznej. 

VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej został organizowany przez Pracownię Plastyczną CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Sponsorem nagród jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Suwałkach oraz Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach.


Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące