ONLINE | Władysław Niewęgłowski. Spotkanie z twórczością

Wirtualne spotkanie z dorobkiem artystycznym Władysława Niewęgłowskiego, którego prace do połowy kwietnia prezentuje na obszernej wystawie Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20 SOK. Filmową opowieść o twórczości pochodzącego z Suwałk malarza realizowaną we współpracy z artystą będzie można obejrzeć w sieci. 

Facebook i Youtube SOK

Władysław Niewęgłowski studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jacka Waltosia, prace dyplomowe zostały zakupione przez Contemporary Art Gallery w Wenecji. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą. Portretowaną przez niego rzeczywistość charakteryzuje intrygująca dychotomia, subtelność i brutalność, delikatna, jakby pastelowa aura i drastyczna, czasem ironiczna pointa. Dzieła artysty znalazły godne miejsce w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Film, zrealizowany w ścisłej  współpracy z artystą, który udostępnił na potrzeby realizacji unikalne materiały ze swojego archiwum, poprzedzi prezentację w sieci dzieł artysty z aktualnej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 Suwalskiego Ośrodka Kultury (10.12.2020 – 11.04.2021).

Z uwagi na czasowe ograniczenie działalności instytucji kultury, wystawa zostanie udostępniona zwiedzającym po zniesieniu pandemicznych ograniczeń.

Tekst: Władysław Niewęgłowski
Lektor: Agnieszka Małka
Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz

zdjęcie ilustracyjne – z archiwum Wł. Niewęgłowskiego


 

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące