ONLINE | Teatralne zabawy słowem

W co się bawić w domu? Na przykład w teatr! Sroka, Biedronka, Mucha i Ropucha oraz Kwoka to bohaterowie krótkich wierszowanych opowieści autorstwa Elżbiety Gorzkiej-Kmieć. Skrzące się humorem, inspirujące i uniwersalne historie zobaczycie w wykonaniu uczestników Zimowej Akademii Artystycznej 2021 w SOK.

14.02.2021, od godz. 11.00
Facebook i YouTube SOK

Prezentacje powstały w efekcie działań i spotkań warsztatowych Zimowej Akademii Artystycznej 2021 SOK przygotowujących do koncertów i prezentacji. Teksty autorstwa Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pochodzą z książki “W co się bawić? Inspiracje do zabawy słowem i kostiumem”. Opieka artystyczna: Mirosława Krymska, Pracownia Teatralna Przytulisko Wyobraźni SOK. Warto dodać, że młodzi aktorzy sami opracowali scenografię i wymyślili kostiumy do swoich spektakli. Zachęcamy do zabawy w teatr – krótkie etiudy na podstawie ulubionych tekstów z powodzeniem można wystawić w domowym zaciszu. Widownia będzie zachwycona!

godz. 11.00 – “Sroka elegantka” – Melisa Waraksa (Sroka) i Nikodem Pachucki (Lustro)

godz. 11.15 – “Wizyta u Biedronki” – Nina Iwaszko (Biedronka) i Nikodem Pachucki (Bąk)

godz. 11.30 – “Spodnie rozmaitości” – Matylda Wiszniewska

godz. 11.45 – “Mucha i Ropucha” – Milena Łapińska (Mucha), Zosia Łapińska (Ropucha)

godz. 12.00 – “Kwoka w kurniku” – Julia Fałtynowicz (Kwoka), Ola Rutkowska, Ala Szymczak, Nina Iwaszko i Matylda Wiszniewska (Kury), Nikodem Pachucki (Kogut).

 

Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz.


 

Kategoria: Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące