ONLINE | Koncert noworoczny ze Zbigniewem Wodeckim

Już pięć lat minęło od niezwykłego noworocznego koncertu, podczas którego karnawałowy nastój wyczarowała Suwalska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Sinfonia Viva po batutą Tomasza Radziwonowicza. Gościem specjalnym wydarzenia był fenomenalny muzyk i wokalista Zbigniew Wodecki. Zapraszamy na retransmisję koncertu z 17.01.2015 r. na naszym kanale YouTube

Jeśli ostatni wieczór tego dziwnego roku 2020 spędzają Państwo w domu, serdecznie zapraszamy do spędzenia go przy wspaniałej i urokliwej muzyce, która wprowadzi nas w pełen nadziei nastrój Nowego Roku. Niech koncert, który chcemy Państwu przypomnieć online, wykonany z pasją i mistrzostwem, pełen wzruszających nut i dobrych wspomnień, wywoła uśmiech, który będzie nam towarzyszył w całym roku 2021.

W wykonaniu połączonych sił fantastycznych zespołów – Suwalskiej Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Sinfonia Viva, którymi dyrygował Tomasz Radziwonowicz – usłyszymy doskonałe wykonania wielkich szlagierów muzyki popularnej, m.in.: tango z filmu “Zazdrość i medycyna” W. Kilara, “Zapomnisz mnie” H. Warsa, “Tango dla nieznajomej” T. Radziwonowicza, “Małgośkę” K. Gaertner, “Walc Barbary” i “Walc dla Celiny” z filmu “Noce i dnie” czy “Cygańską jesień” z filmu “Brunet wieczorowa porą” W. Kazaneckiego.

Gwiazdą koncertu był nieodżałowany Zbigniew Wodecki. Genialny wokalista, wybitny instrumentalista i wielka osobowość sceniczna. Ze sceny Sali im. A. Wajdy zabrzmiały wówczas m.in.: „Opowiadaj mi tak” do słów Leszka Długosz, „Znajdziesz mnie znowu” z muzyką Piotra Figla i słowami Wojciecha Manna, “Zacznij od Bacha”, “Oczarowanie” oraz wykonanego przez artystę na skrzypcach “Czardasza” V. Montiego. Nie zabrakło także „Pszczółki Mai”, a góralską kolędę „Oj, maluśki, maluśki” zaśpiewała z wokalistą cała widownia.

Mamy nadzieję, że również widzowie koncertu online dołączą do artystów i wspólnie zaintonują refren piosenki „Niech się w nas goi” do słów Jana Wołka, którego słowa „Drodzy rodacy, szanowni bliźni/Niech się w nas goi, niech się zabliźni” Zbigniew Wodecki zadedykował suwalczanom jako pozytywny przekaz na Nowy Rok.

Życzymy muzycznych wzruszeń, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wszystkiego dobrego w Nowym, 2021, Roku!

Więcej o koncercie TUTAJ >>

Serdecznie dziękujemy córce Zbigniewa Wodeckiego, Pani Katarzynie Wodeckiej Stubbs, za zgodę na retransmisję koncertu z udziałem Artysty.


xvideos

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące