ONILNE | Pachnące mydełka

Jeśli wciąż szukacie oryginalnego upominku pod choinkę, Dziecięcia Akademia Rękodzieła zaprasza na filmowe warsztaty mydlarskie z Lidią Żyniewicz. Własnoręcznie wykonane, unikatowe mydło to uniwersalny prezent. Jest pachnące, kolorowe i łatwe do zrobienia w domu. To również świetna, kreatywna zabawa i przepis na wspólny przedświąteczny czas.

Facebook i YouTube SOK

W grudniowej Dziecięcej Akademii Rękodzieła zajmiemy się pachnącymi i kolorowymi mydełkami, które są upominkiem bardzo na czasie 🙂 Stawiającym pierwsze kroki w mydlanej profesji polecamy skorzystanie z dostępnych na rynku i prostych w użyciu baz glicerynowych. Mydła glicerynowe można wzbogacić o różnorodne składniki według własnych preferencji, olejki eteryczne, barwniki, substancje pielęgnujące czy suszone kwiaty z własnego ogrodu, zioła, miód.

Do wykonania mydełka będą potrzebne: baza glicerynowa na mydełka (przezroczysta i biała), zapachy do mydełek, barwniki do mydełek, alkohol izopropylowy oraz talerzyk lub deska, nóż, łyżeczka (dla dzieci najlepiej nóż plastikowy), słoiczek lub dzbanuszek (odporny na podgrzewanie pojemnik do rozpuszczenia masy), foremki do mydełek (mogą być do ciastek lub babeczek).

Prowadzenie: Lidia Żyniewicz, Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła, Suwalski Ośrodek Kultury
Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz


 

Kategoria: Aktualności, Dziecięca Akademia Rękodzieła, Warsztaty Rękodzieła