ODWOŁANE | Odyseja bluesowa. Zajęcia edukacyjne i warsztaty

Warsztaty dla uczniów szkół średnich realizowane w ramach projektu Suwalskiego Fan Clubu Bluesa we współpracy z członkami Grupy Studnia O. z Warszawy. Na podróż do źródeł bluesa, bez której nie byłoby rapu czy metalu, zapraszają Gwidon Cybulski, lider zespołów Gadająca Tykwa i Wielbłądy i Jarek Kaczmarek zawodowy opowiadacz z Grupy Studnia O.

UWAGA! wydarzenie odwołane
szczegóły >>

Czwartek, 15.10.2020, godz. 10.45 i 12.35
Klub muzyczny, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | liczba miejsc ograniczona
rezerwacja miejsc: tel. 87 563 85 48, e-mail: dorota.sklodowska@soksuwalki.eu

Zapraszamy na Bluesową Odyseję uczniów szkół średnich. Warsztaty są realizowane  w ramach projektu Suwalskiego Fan Clubu Bluesa we współpracy z członkami Grupy Studnia O. z Warszawy. Gwidon Cybulski – multiinstumentalista, wokalista i kompozytor, lider zespołów Gadająca Tykwa i Wielbłądy wraz z Jarkiem Kaczmarkiem – zawodowym opowiadaczem z Grupy Studnia O., gitarzystą i autorem piosenek (Opowieści bluesowe, Księżycovo) zapraszają na podróż do źródeł bluesa – muzyki, która ewaluowała w rock’n’rolla, rocka i jazz, bez której nie byłoby rapu czy metalu. Jaka jest tajemnica bluesowej siły oddziaływania na wyobraźnie kolejnych pokoleń ze wszystkich stron świata? Co to znaczy „POCZUĆ BLUESA”?

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, dzięki dźwiękom oryginalnych etnicznych instrumentów – balafonu i ngoni przeniesiemy się do Afryki, by zanurzyć się w tamtejsze, energetyczne brzmienia i rytmy. Potem staniemy na rozstaju dróg, gdzieś w Delcie Missisipi, by poznać legendarnych bluesowych gitarzystów i śpiewaków, takich jak Robert Johnson czy Son House. Naszą podróż zakończymy w Suwałkach, gdzie zadamy sobie pytanie o korzenie rodzimego bluesa. Zaprosimy chętnych do wspólnej zabawy bluesowymi rytmami. Będziemy improwizować teksty – ułożymy i wspólnie odegramy suwalskiego bluesa z „Delty Czarnej Hańczy!opowiada o projekcie Jacek Kaczmarek

Projekt finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego 2020 w ramach projektu Suwalski Fan Club Bluesa 2020.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminem imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> i Regulaminem imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w klubie muzycznym SOK w okresie stanu epidemii COVID-19, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do wypełnienia i przekazania pracownikowi obsługi oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu.

 

Kategoria: Archiwum