Odszedł Zygmunt Gałaszewski

Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł Zygmunt Gałaszewski, były dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury i Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składają Dyrekcja i pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Z wielkim smutkiem informujemy, że w niedzielę, 7 lipca zmarł Zygmunt Gałaszewski, były dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury i Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.współtwórca Tygodnika Północnego i Tygodnika Suwalskiego, pasjonat i znawca spraw suwalskich zaangażowany w rozwój kultury w mieście i regionie, inicjator i organizator wielu przedsięwzięć artystycznych, szczególnie w dziedzinie filmu i fotografii. Wspierał między innymi inicjatywę powstania przy WDK w 1985 roku PAcamera Club, kultowego miejsca inspiracji dla wielu fotografików współcześnie działających na Suwalszczyźnie. Pozostanie w naszej pamięci jako znakomity animator otwarty na pomysły współpracowników, a przy tym człowiek wielkiej skromności. 

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składają Dyrekcja i pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w środę, 10 lipca w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa Męczennika (ul. Szkolna 9) o godz. 14.00. Wyprowadzenie trumny na cmentarz parafialny przy ul. Bakałarzewskiej o godz. 13.30 z Domu Pogrzebowego Hades przy ul. Mickiewicza 17A. Pogrzeb odbędzie się na na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej.

Kategoria: Archiwum