Nowenna przed 300-leciem Suwałk i 20. rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II

9 czerwca minie 20 lat od wizyty Papieża Jana Pawła II  na Suwalszczyźnie podczas VII pielgrzymki do Polski. Rocznica tego wydarzenia zostanie uczczona koncertami oraz uroczystą mszą świętą pod pomnikiem Ojca Świętego. 

Niedziela, 9.06.2019, godz. 15.30 
park Konstytucji 3 Maja,
plac przed pomnikiem Jana Pawła II

Prezydent Miasta Suwałk zaprasza do udziału w Nowennie przygotowującej do obchodów 300-lecia Miasta Suwałk. Z tej okazji 9 czerwca 2019 roku, od godz. 15.30, w Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się piknik rodzinny podczas którego wystąpią: zespół Przeroślaki, soliści Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz zespół Wspomnień Czar (Stowarzyszenie Twórczych Seniorów Rozłogi).

Tegoroczna Nowenna będzie wspomnieniem 20. rocznicy wizyty Papieża Jana Pawła II na Suwalszczyźnie. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszą kremówkę papieską (regulamin w załączniku). Uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję spróbować „Wigierskich smaków Jana Pawła II”, które specjalnie na tę okazję przygotuje i ufunduje Piekarnia Cymes.

Wydarzenie zakończy msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura (początek o godz. 18.00) na placu przed pomnikiem św. Jana Pawła II oraz koncert ku czci Papieża w 20. rocznicę wizyty w Diecezji Ełckiej i na Ziemi Suwalskiej w wykonaniu zespołu Ocean Życia.


Kategoria: Wydarzenia nadchodzące