Norris Garner Oratorium Gospel 2015. Retransmisja koncertu

#ZostanwdomuzSOK To była prawdziwa potęga muzycznego przekazu. Suwałki i finałowy koncert II Souwałki Gospel Workshop 2015 wybrał na światową premierę swojego projektu Norris Garner, wokalista, kompozytor i aranżer z USA. Na scenie wystąpiło ponad 100 osób, chóry z Polski i za granicy, Gabi Gąsior, Holy Noiz i Suwalska Orkiestra Kameralna.

piątek, 7.06.2020, godz. 18.00
kanał YouTube i profil Facebook

Trudno na koncercie muzyki gospel pozostać obojętnym, nie tańczyć i klaskać, słysząc tę porywającą muzykę – gospel ma potężną moc jednoczenia ludzi, błyskawicznie uwodzi duszę i ożywia ciało. Tak właśnie było na koncercie Norris Garner Oratorium Gospel Stworzenie Świata, którego światowa premiera odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury w maju 2015 r. Koncert w Suwałkach był częścią tournee Norrisa Garnera po Polsce i jednocześnie jedynym realizowanym w tak dużym składzie.

W koncercie wystąpili Gabi Gąsior, chóry z Polski i zagranicy, m.in. Soul Connection Group, Konin Gospel Choir i Suwałki Gospel Choir, jazzowy zespół Holy Noiz oraz Suwalska Orkiestra Kameralna. Tematem przewodnim Oratorium było biblijne stworzenie świata opisane w Księdze Rodzaju. Koncert wzbogacił multimedialny pokaz fotografii autorstwa Suwalskiej Grupy Twórczej oraz recytacja fragmentów Pisma Świętego przez Jolantę Hinc-Mackiewicz.

Retransmisja koncertu z 23 maja 2015 r.  
Zdjęcia i montaż: Marcin Pawlukiewicz
Realizacja dźwięku: Wojciech Białoskórski


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące