“Nieznajomy nad jeziorem” zacznie tournée

Od poniedziałku, 13 stycznia T-mobile Nowe Horyzonty Tournée ma przystanek w SOK. Na początek znakomity francuski film, z pozoru erotyczny thriller, “Nieznajomy nad jeziorem”.

“Nieznajomy nad jeziorem” w ramach T-mobile Nowe Horyzonty Tournée
Sala Kameralna SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł na pojedynczy film, 45 zł – karnet w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu

Nieznajomy nad jeziorem
Stranger by the Lake / L’inconnu du lac
reż. Alain Guiraudie
obsada: Pierre Deladonchamps, Christophe Paou, Patrick D’Assumçao, Jérôme Chappatte
Francja 2013, 97’

nieznajomy700x350

Znakomity film Alaina Guiraudie to z pozoru erotyczny thriller, a w istocie wielopiętrowa metafora. Młody mężczyzna o chłopięcej urodzie spędza lato na codziennym „cruisingu” po gejowskiej plaży. Przy okazji zaprzyjaźnia się z siedzącym na uboczu brzuchatym facetem. Jego serce zaczyna mocniej bić na widok charyzmatycznego wąsacza. Pewnego wieczoru z ukrycia podgląda, jak ten topi partnera w jeziorze. Film co chwila zmienia tonację, od komedii romantycznej przez horror po parodię, odwołując się do Hitchcocka, Friedkina, Freuda, Bataille’a, a nawet Mikołajka. Nic i nikt nie jest tu tym, czym się zdaje, a panoramiczny obraz i zmysłowy dźwięk w zderzeniu z jedną lokacją oraz atmosferą zagrożenia składają się na podniecającą klaustrofobię.

Filmy w ramach ramach T-mobile Nowe Horyzonty Tournée będą pokazywane w SOK w dniach  13-19 stycznia. Zawsze o 18:00 w Sali Kameralnej. Sprawdź plan projekcji i dowiedz się więcej o filmach – KLIKNIJ!

nieznajomynadjeziorem_plakat

Kategoria: Archiwum