Niedziela Teatralna z Fabryką Monodramów

Fabryka Monodramów zaprasza na pierwszą w 2019 r. Niedzielę Teatralną. W programie dwa monodramy: premierowe “Nie dla żartu”, manifest młodej dziewczyny skierowany do ludzi bezmyślnie wpasowującymi się w ramki i schematy, którego współautorką jest grająca w spektaklu Aleksandra Łazarska oraz “Co z tym halnym?” w wykonaniu Kacpra Rydzewskiego.

Niedziela, 27.01.2019, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 i 10 (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>


NIE DLA ŻARTU  spektakl premierowy
w wykonaniu Aleksandry Łazarskiej, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Nowy spektakl Fabryki Monodramów to manifest młodej dziewczyny skierowany do ludzi bezmyślnie podążających za ustalonymi schematami zachowań, niewychodzących z ramek. Jest to też opowieść o poszukiwaniu miłości i uwagi, a także odnajdywaniu wytchnienia od świata realnego w krainie marzeń, wyobraźni i własnych urojeń. W spektaklu w twórczym procesie przywoływania emocji młodej dziewczyny twórcy próbują zobrazować procesy zachodzące w kimś domagającym się odrobiny uwagi poprzez swoje nieco kontrowersyjne i lekko gorszące zachowanie.

Trochę inne niż zazwyczaj w spektaklach Fabryki Monodramów jest podejście do tematu i sposobu tworzenia spektaklu. Akcent położono nie jak zazwyczaj na słowo, ale na ciało, ruch, kolor i działanie aktora w wykreowanym częściowo multimedialnie świecie.

Grająca w powstałym pod okiem Jolanty Hinc-Mackiewicz monodramie Aleksandra Łazarska jest współautorką scenariusza i pomysłów do przedstawienia. To doświadczona monodramistka. Debiutowała w 2015 r. spektaklem “Czy można żyć bez miłości?” nagrodzonym II miejscem na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w 2016 r. Brała udział w wielu ogólnopolskich konkursach, wielokrotnie grała dla suwalskiej publiczności. W zespole Teatru Efemerycznego i Fabryki Monodramów jest od czterech lat.


CO Z TYM HALNYM?  |  premiera 25.11.2018
w wykonaniu Kacpra Rydzewskiego, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o chłopskim dziecku, które wszelkimi sposobami próbuje wydostać się z przyziemnej atmosfery domu rodzinnego, by w wielkim świecie rozwinąć skrzydła i odnaleźć w nim własne miejsce. Na swojej drodze napotyka prawdziwą męską przyjaźń w osobie młodego muzyka i przeżywa pierwszą miłość do kobiety. W tej “podróży” towarzyszy mu jednak świadomość pochodzenia. Wyimaginowana wizja samego siebie, jaką zdążył zbudować, zderza się z rzeczywistością. I ta konfrontacja, choć trudna, pomaga mu zrozumieć, kim tak naprawdę jest. Zdjęcia z premiery >>

Kacper Rydzewski to 16-letni utalentowany aktor, od czterech lat rozwija swój warsztat w Teatrze Efemerycznym pod opieką Jolanty Hinc-Mackiewicz. Spektaklem „Co z tym halnym” debiutuje w Fabryce Monodramu. Choć ma już na koncie kilka znaczących ról w przedstawieniach TE (Kacper zagrał m. in. w „Sztuczce” wg Sandora Márai’ego, zdobywając indywidualną nagrodę za kreację aktorską, a w „Krajobrazie z Tobiaszem” zaznaczył się wzruszającą kreacją, wcielając się z w jedną z pierwszoplanowych ról – Młodego Tobiasza, to zmierzenie się z teatrem jednego aktora jest scenicznym wyzwaniem.


Fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Archiwum