Niedziela Teatralna z Fabryką Monodramów

W programie wieczoru jesienna premiera Fabryki Monodramów – “Co z tym halnym?” w wykonaniu Kacpra Rydzewskiego, spektakl o trudnej podróży w poszukiwaniu samego siebie. Zobaczymy również „Małgorzatę” z Agatą Abbas, piękną opowieść o miłości, dla której czasem jesteśmy gotowi poświęcić zbyt wiele. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. 

Niedziela, 25.11.2018, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 i 10 (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

CO Z TYM HALNYM?   | spektakl premierowy
w wykonaniu Kacpra Rydzewskiego, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o chłopskim dziecku, które wszelkimi sposobami próbuje wydostać się z przyziemnej atmosfery domu rodzinnego, by w wielkim świecie rozwinąć skrzydła i odnaleźć w nim własne miejsce. Na swojej drodze napotyka prawdziwą męską przyjaźń w osobie młodego muzyka i przeżywa pierwszą miłość do kobiety. W tej “podróży” towarzyszy mu jednak świadomość pochodzenia. Wyimaginowana wizja samego siebie, jaką zdążył zbudować, zderza się z rzeczywistością. I ta konfrontacja, choć trudna, pomaga mu zrozumieć, kim tak naprawdę jest.

Kacper Rydzewski to 16-letni utalentowany aktor, od czterech lat rozwija swój warsztat w Teatrze Efemerycznymt pod opieką Jolanty Hinc-Mackiewicz. Spektaklem „Co z tym halnym” debiutuje w Fabryce Monodramu. Choć ma już na koncie kilka znaczących ról w przedstawieniach TE (Kacper zagrał m. in. w „Sztuczce” wg Sandora Márai’ego, zdobywając indywidualną nagrodę za kreację aktorską, a w „Krajobrazie z Tobiaszem” zaznaczył się wzruszającą kreacją, wcielając się z w jedną z pierwszoplanowych ról – Młodego Tobiasza, to zmierzenie się z teatrem jednego aktora jest scenicznym wyzwaniem. 

Fot. Bogusław Wasilewski


MAŁGORZATA | premiera 22.10.2017 
w wykonaniu Agaty Abbas, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Adaptacja „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, przygotowana przez Jolantę Hinc-Mackiewicz na podstawie przekładu autorstwa Ireny Lewandowskiej i Witolda Dąbrowskiego, koncentruje się na wątku ukochanej Mistrza. Co kieruje bohaterką, która w imię miłości jest gotowa podpisać nieodwracalny pakt z diabłem? Czy prawdziwe uczucie?

Słuchając wzruszającego wyznania miłości Małgorzaty możemy skonfrontować wrażenia z lektury z zaproponowaną przez reżyserkę interpretacją utworu Bułhakowa. W tytułowej roli zjawiskowa Agata Abbas,która rolą Małgorzaty zadebiutowała w Tatrze Jednego Aktora .

Dodatkowym atutem spektaklu jest jego oprawa muzyczna – piękna muzyka Borodina, Prokofiewa i Schnittkego w opracowaniu Jacka Sawickiego. Galeria zdjęć z premiery >>

Fot. Piotr Kopciał


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget