Namaluj kolorowe kuraki. Nowy tutorial z Haliną Mackiewicz

#ZostanwdomuzSOK Chcesz się dać ponieść ekscytującej twórczej pasji? Malować palcami i nadawać kształtom coraz to nowe odcienie? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego tutorialu Haliny Mackiewicz z Pracowni Plastycznej Centrum Suwalskiego Ośrodka Kultury.

czwartek, 21.05.2020, godz. 13.00
kanał YouTube i profil Facebook

W najnowszym tutorialu Halina Mackiewicz z Pracowni Plastycznej Centrum Suwalskiego Ośrodka Kultury pokaże, jak namalować kolorowe kuraki w technice pasteli olejnych.

Od zawsze artyści się zastanawiają, które pastele wybrać? Suche czy olejne? Kto ich raz użyje, szybko zrozumie, że jedne i drugie mają w sobie jakiś niekreślony urokliwy magnetyzm. Dzisiaj kolej na technikę pasteli olejnych. Nie trzeba wykonywać szkicu. Można od razu pójść na żywioł i budować światłocień od ogółu do szczegółu. Można wybrać tradycyjne kolory, ale dostępne też są pastele o odcieniach neonowych i metalicznych, które wyjątkowo jaskrawo odbijają światło.

Pastele w odróżnieniu od malowania kredkami nie są tak wymagające pod względem dokładności prowadzenia kreski i zarysów. Kredka lub ołówek są o wiele bardziej precyzyjnymi technikami. Z tego powodu pastele olejne nie stresują, sprawiają moc radości i wywołują uczucie swobody i relaksu. Dodatkowo place ubrudzone tłustym olejem wyzwalają coś w rodzaju spontanicznego artystycznego szału. Dobrej zabawy!

Halina Mackiewicz
Pracownia Plastyczna Centrum, Suwalski Ośrodek Kultury

Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz
 
#ZostanwdomuzSOK, a inspiracji na kreatywne spędzanie wolnego czasu szukajcie na naszym YouTube i Facebooku. Pracujemy nad nowymi pomysłami – wkrótce pojawią się kolejne filmy!

Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Warsztaty Rękodzieła