Najlepszy prezent na Dzień Taty? Wspólne artystyczne wyzwanie!

W tym roku na Dzień Taty mamy dosyć nietypowy prezent. Zamiast klasycznej laurki proponujemy zaprosić Tatę do wspólnej zabawy. Mama też może pomóc. Przy tej wirująco-latającej konstrukcji każdy ma szansę wykazać się swoimi talentami. A jak się do tego zabrać, pokaże nam Olga Wielogórska z Pracowni Ceramiki i Grafiki SOK.

wtorek, 23.06.2020, godz. 17.00
kanał YouTube

Dzień Ojca to okazja, żeby podarować Tacie coś wyjątkowego. Tym razem nie proponujemy kartki z życzeniami, a coś, co będzie wymagało zaangażowania Taty (a może nawet Mamy!) we wspólną zabawę. Czy to nie najwspanialszy prezent, jaki możemy dać bliskim i samym sobie?

Wykonanie naszego wirującego motyla stanowi techniczne wyzwanie i wymaga współpracy dorosłych – to najlepsza część prezentu. Poszczególne etapy objaśni Olga Wielogórska, która w ramach przygotowań wykonała już kilka takich motyli. Satysfakcja, jak widać na zdjęciach, niepowtarzalny.

Będziemy potrzebowali sztywnego drutu (my użyliśmy drutu spawalniczego o średnicy ok. 1-1,2 mm), grubej, wytrzymałej gumki, sztywnego papieru lub plastikowych okładek do skoroszytów, folii samoprzylepnej lub taśmy klejącej, nożyczek, szczypiec do cięcia drutu, kombinerek i okrągłego metalowego pręta do zagięcia drutu, okrągłej podkładki pod śrubę, ołówka lub cienkopisu oraz opcjonalnie materiałów do ozdobienia skrzydeł naszego motyla. Szablon do wycięcia skrzydeł motyla do pobrania tutaj >>

Olga Wielogórska
Pracownia Ceramiki i Grafiki, Suwalski Ośrodek Kultury
Zdjęcia i montaż: Kamil Jutkiewicz

Premiera filmu na kanale YouTube SOK 23 czerwca 2020 r. o godz. 10.00. Link do filmu: https://youtu.be/TKpwfFNGe44.
 
#ZostanwdomuzSOK, a inspiracji na kreatywne spędzanie wolnego czasu szukajcie na naszym YouTube i Facebooku. Pracujemy nad nowymi pomysłami – odwiedzaj nas, żeby być na bieżąco!

Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące